SKPST LOK SKPST LOK "WIKING" Szczecin
Szczeciński Klub Pneumatycznego Strzelectwa Terenowego LOK "WIKING"

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Dobry film na ponury wieczur
Autor Wiadomość
MASZOT 
Administrator
Tomek


Wiek: 51
Dołączył: 03 Lut 2014
Posty: 2402
Skąd: Stargard
Wysłany: 2016-03-29, 17:45   Dobry film na ponury wieczur

Proponuję mały temacik do dyskusji. Wielu z nas ogląda różne filmy, od naszych krajowych, poprzez napompowane hollywood'zkie mega-produkcje, aż po kino niezależne. Jest tego sporo, ale w gąszczu tytułów, poza komercyjnymi "hitami" ciężko uchwycić coś dobrego, czego się po prostu nie widziało, a jest jak najbardziej godne uwagi.

Od siebie na początek zaproponuję film z 1998 roku, pod dość enigmatycznym tytułem "1900: Człowiek legenda".
Film opowiada o losach niezwykłego muzyka, który jako niemowlę został poruczony na statu pasażerskim, na tym statku się wychował, osiągną szczyt geniuszu muzycznego i na tym samy statku dokonał ostatnich chwil swojego żywota, ..... nigdy nie schodząc na ląd.
Niesamowita opowieść, której oglądanie zacząłem z lekkim grymasem przeczucia kolejnego amerykańskiego obyczajowego pustego pudła o popierdułkach.
Całość zaczyna się jako opowieść jednego z muzyków z owego statku, który z powodu problemów finansowych chce sprzedać swoja trąbkę w sklepie z instrumentami i przez przypadek słyszy odtwarzana na gramofonie płytę z nagraniem jednego z utworów bohatera filmu i w rozmowie ze sklepikarzem przywraca wspomnienia.
W role główną wcielił się Tim Roth - dość ciekawy, a za razem mało widoczny brytyjski aktor.

1900: Człowiek legenda

A dla tych, co nie przepadają za takimi filmami, polecam obejrzenie choć jednego fragmentu, a konkretnie niesamowitego pojedynku muzycznego pomiędzy bohaterem filmu, a słynnym amerykańskim jazzmanem - szczególnie zwróćcie uwagę na motyw z papierosem - w powyższym linku pojedynek zaczyna się od 55 minuty i trwa 13 minut. Obejrzyjcie całą - od "pierwszego papierosa" do "drugiego" - to ważne.

Zaznaczam, to nie jest film do oglądania z przerwami. Do jego obejrzenia trzeba zaopatrzyć się w niezbędny prowiant, tak aby był pod ręką i zarezerwować sobie dwie godziny bez sikania.

Powiem Wam, że choć jetem twardzielem :-P , to film wywarł na mnie niesamowite wrażenie i poruszył mnie, aż poczułem na koniec lekką łezkę w oku.

Gorąco polecam.
_________________

Wszyscy wiedzą, że są rzeczy niemożliwe do zrobienia, aż znajdzie się taki, co o tym nie wie i je czyni.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wsparcie dla forum zapewnia Speed Computer Service, kontakt: sklep@scs.szczecin.pl