SKPST LOK SKPST LOK "WIKING" Szczecin
Szczeciński Klub Pneumatycznego Strzelectwa Terenowego LOK "WIKING"

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Motocykle do 125cm3 - można będzie jeździć na kat. B
Autor Wiadomość
KRZYFAR 
SKPST
Krzysiek


Dołączył: 04 Lut 2014
Posty: 1192
Skąd: Szczecin
  Wysłany: 2014-07-17, 15:51   Motocykle do 125cm3 - można będzie jeździć na kat. B

Prezydent podpisał nowelizację ustawy o kierujących pojazdami, przewidującą szereg istotnych zmian. Prawdziwą rewolucją jest wprowadzenie możliwości zasiadania za kierownicą motocykli posiadaczom prawa jazdy kategorii B o co najmniej trzyletnim stażu.

Cytat:
Prawo dotyczyć będzie tych kierowców, którzy posiadają prawo jazdy co najmniej od trzech lat. Ściśle określono również, jakich motocykli będzie można dosiadać. Mają być to maszyny o pojemności do 125 cm sześciennych, mocy nie większej niż 11 kW, czyli 14,96 KM oraz stosunku mocy do masy nieprzekraczającym 0,1 kW/kg.


Dawno już nie widziałem żeby nasza władza zamiast czegoś zakazywać - rozszerzyła uprawnienia. Chyba wybory idą 8-)

To kto kupuje sobie motorek ?
_________________
Dźwiedź z maczetą
Nie denerwuj się. Komórki nerwowe się nie regenerują, a amunicję zawsze można dokupić.
 
 
Mario_64 
SKPST


Dołączył: 12 Lut 2014
Posty: 1537
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2014-07-17, 16:19   

Chodzi o powiększenie palety dawców narządów oraz o poprawę kondycji finansowej ZUS.
Zawsze mozna znaleźć drugie dno. Ale pewno wielu skorzysta z tej nowelizacji przepisów.

Ja tam prawko kat. AB miałem od dawna, robiłem od razu obie kategorie. Motorkiem sie juz nacieszylem w latach wcześniejszych. Ale choperka na emeryturę możed sobie sprawie jak sprzedam wszystkie strzelała.
_________________

LG 110FT, Domi-Hunter, LP 10, HW 98, Diana 75
 
 
goodfella 
664 086 011


Wiek: 45
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 1117
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2014-07-17, 21:03   

A co ciekawego można kupić w takiej pojemności?
_________________


Man is incomplete, until he's married. Then he's finished.
 
 
lisek 
SKPST
lisek


Wiek: 51
Dołączył: 04 Lut 2014
Posty: 1844
Skąd: Nowogard
Wysłany: 2014-07-17, 21:17   Re: Motocykle do 125cm3 - można będzie jeździć na kat. B

KRZYFAR napisał/a:
Prezydent podpisał nowelizację ustawy o kierujących pojazdami, przewidującą szereg istotnych zmian. Prawdziwą rewolucją jest wprowadzenie możliwości zasiadania za kierownicą motocykli posiadaczom prawa jazdy kategorii B o co najmniej trzyletnim stażu.

Cytat:
Prawo dotyczyć będzie tych kierowców, którzy posiadają prawo jazdy co najmniej od trzech lat. Ściśle określono również, jakich motocykli będzie można dosiadać. Mają być to maszyny o pojemności do 125 cm sześciennych, mocy nie większej niż 11 kW, czyli 14,96 KM oraz stosunku mocy do masy nieprzekraczającym 0,1 kW/kg.


Dawno już nie widziałem żeby nasza władza zamiast czegoś zakazywać - rozszerzyła uprawnienia. Chyba wybory idą 8-)

To kto kupuje sobie motorek ?


Ja już mam :mrgreen:
Paweł WSK miały 125 pojemność :mrgreen:
Zdaje się, że oprócz określonej pojemności, musi być też automatyczna skrzynia biegów. Czyli wychodzi na to, że będą to w większości skutery lub nowe motocykle, chyba Honda wprowadza coś takiego na rynek.
_________________
Steyr LG 110 + Valiant Themys HFT
***** ***

 
 
MASZOT 
Administrator
Tomek


Wiek: 51
Dołączył: 03 Lut 2014
Posty: 2402
Skąd: Stargard
Wysłany: 2014-07-17, 22:10   

goodfella napisał/a:
A co ciekawego można kupić w takiej pojemności?

Z chopperków to takie:
Wysoka półka:
Yamaha Drag Star XVS 125
Honda Shadow VT 125
Suzuki Intruder VL 125

Średnia:
Yamaha VIRAGO 125
Kawasaki Vulcan
Zipp Raven 125

i takie tam... popierdółki
Romet Soft Chopper 125
Junak 122 RS
_________________

Wszyscy wiedzą, że są rzeczy niemożliwe do zrobienia, aż znajdzie się taki, co o tym nie wie i je czyni.
 
 
KRZYFAR 
SKPST
Krzysiek


Dołączył: 04 Lut 2014
Posty: 1192
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2014-07-17, 22:31   

Nie musi byc z automatem.

Junaka juz ogladalem :-)
121 nowka kosztuje nieco ponad 4 tysiaki ;-)
_________________
Dźwiedź z maczetą
Nie denerwuj się. Komórki nerwowe się nie regenerują, a amunicję zawsze można dokupić.
 
 
czester78 
SKPST
Były I Sekretarz


Wiek: 45
Dołączył: 06 Lut 2014
Posty: 427
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2014-07-18, 07:20   

Zilp romet junak to wszystko chinszczyzna.
Z wygodnych skuterkow to yamaha majesty 125
 
 
MASZOT 
Administrator
Tomek


Wiek: 51
Dołączył: 03 Lut 2014
Posty: 2402
Skąd: Stargard
Wysłany: 2014-07-18, 07:36   

Który jest wygodny, a który nie, który jest chiński, a który hamerykański czy ruski nie ma dla mnie znaczenia. Nie znam się na tym, a to co podałem, to zestawienie jakie zrobiłem sobie jakieś dwa miesiące temu, jak dowiedziałem się, że jest projekt takiej ustawy. Pogrzebałem w necie i wypisałem sobie co po prostu wizualnie mi się podoba, a podział na półki był wg. ceny. Kumple z pracy, którzy jeżdżą na bajkach trochę też doradzili, choć oni to maszynkach 750ccm jeżdżą.
Nie mniej jednak może kiedyś się skuszę na takiego "malucha". To odległa jednak przyszłość. Najpierw jakiś łolterek lub siajerek. :mrgreen:
_________________

Wszyscy wiedzą, że są rzeczy niemożliwe do zrobienia, aż znajdzie się taki, co o tym nie wie i je czyni.
 
 
PawełW 
Paweł


Wiek: 63
Dołączył: 14 Mar 2014
Posty: 513
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-07-18, 07:47   

Cytat:
Jak podaje Główny Urząd Statystyczny, w 2013 roku zarejestrowanych było 22,7 mln samochodów osobowych, ciężarowych i autobusów oraz 1,2 mln, czyli blisko dziewiętnastokrotnie mniej, motocykli. W tym samym czasie, jak informuje Komenda Główna Policji, miało miejsce 35,8 tys. wypadków drogowych, z czego 2,2 tys. - około szesnastokrotnie mniej - z udziałem motocyklistów. Oznacza to, że ryzyko wzięcia udziału w wypadku na motocyklu nie jest wyraźnie wyższe niż w przypadku użytkowników samochodów.


Gotowy jestem się założyć, że statystyki drastycznie się pogorszą. Dlaczego? Ponieważ powyższe dotyczy osób potrafiących prowadzić jednoślady. Teraz do 'akcji' wkroczą leczący swoje kompleksy rycerze szos.... i jak powiedział Mario_64 będzie więcej narządów do przeszczepów. Tak na marginesie rozbawił mnie argument:
Cytat:
Poza tym, jak wylicza policja, głównymi przyczynami wypadków z udziałem motocyklistów jest zbyt duża prędkość (58,4 proc.) oraz nieprawidłowe wyprzedzanie (14,6 proc.). Na jedno i drugie najczęściej decydują się użytkownicy mocnych i szybkich motocykli. Tymczasem maksymalna prędkość jednośladu z silnikiem o pojemności 125 cm sześciennych to nieco ponad 100 km/h.


Autor chyba nie widział co robi ciało człowieka niezabezpieczone pasami, poduszkami i karoserią poruszające się z prędkością 50 km/h w kierunku stałej przeszkody. Jak ktoś ma wątpliwości proponuję rozpędzić się na rowerze do zawrotnych 30 km/h i wjechać w mur budynku.
_________________
Daystate MK3, VORTEX Viper PST
 
 
KRZYFAR 
SKPST
Krzysiek


Dołączył: 04 Lut 2014
Posty: 1192
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2014-07-18, 09:10   

Moim skromnym zdaniem nie będzie gorzej niż jest. To co obecnie wyrabiają rowerzyści i skuterowcy nie mający ŻADNYCH uprawnień oraz nie mający zielonego pojęcia o przepisach ruchu drogowego woła o pomstę do nieba.
_________________
Dźwiedź z maczetą
Nie denerwuj się. Komórki nerwowe się nie regenerują, a amunicję zawsze można dokupić.
 
 
Krzysztof W. 
Krzysiu


Wiek: 41
Dołączył: 03 Mar 2014
Posty: 109
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-07-18, 09:51   

MASZOT napisał/a:
Najpierw jakiś [..] siajer

To moze od razu taki, Tomku? :mrgreen: Też firmy Steyr.
_________________
Daystate Mk3+ DOT FPP
 
 
MASZOT 
Administrator
Tomek


Wiek: 51
Dołączył: 03 Lut 2014
Posty: 2402
Skąd: Stargard
Wysłany: 2014-07-18, 10:27   

:mrgreen:
No sie wie Krzychu. No i ma duży tłumik :mrgreen: :mrgreen:

Jednoślady nigdy mnie nie kręciły, choć z czasów dzieciństwa, Motorynka była obiektem pożądania, a o Simsonie to można był tylko śnic albo mieć bogatego tatę z "układami" w Polmozbycie.
Ja osobiście dużo lepiej czuję się w skorupie (z klimą oczywiście :mrgreen: ), choćby dlatego, że więcej na pokład siajerków czy łolterków wejdzie .... no i oczywiście mój najlepszy AmAms.
Takie toczydełka z malutkim silniczkiem mają jednak swoje uzasadnienie w zatłoczonych i skorkowanych miastach, nie mówiąc już o oszczędności na paliwie.
Problemem jest jednak podejście naszych rodaków do użytkowania dróg. Brak kultury, nieznajomość przepisów, brawura, zarówno wśród kierowców motocykli, jak i kierowców samochodów. Do tego dochodzą piesi (którzy notabene w dużej mierze są też kierowcami i zapominają, że ważące półtorej tony auto nie zatrzyma się na odcinku kilku metrów i ładują się na pasy bo to przecież oni na pasach maja pierwszeństwo - właśnie na pasach, ale nie przed wejściem na nie i baran nie pomyśli i wlezie na jezdnię prosto pod koła), no i jak wspomniał Krzyfar, rowerzyści i motorowerzyści, często kompletnie nie znający przepisów ruchu drogowego. Stan naszych dróg i sprawność techniczna pojazdów na naszych drogach też jest daleki od choćby przyzwoitości. Takie zestawienie daje iście wybuchową mieszankę, której nie pozbędziemy się jeszcze przez kilka pokoleń, dopóki nie zmienimy swojej mentalności (o ile to w ogóle nastąpi).
_________________

Wszyscy wiedzą, że są rzeczy niemożliwe do zrobienia, aż znajdzie się taki, co o tym nie wie i je czyni.
 
 
PawełW 
Paweł


Wiek: 63
Dołączył: 14 Mar 2014
Posty: 513
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-07-18, 11:24   

Cytat:
Brak kultury, nieznajomość przepisów, brawura, zarówno wśród kierowców


Da liegt der Hund begraben jak mawiają mądrzy Rosjanie. Kiedyś były miasteczka ruchu drogowego, zdawało się na kartę rowerową etc. a teraz wolna amerykanka. Ale podobna sytuacja jest nad wodą: komu przeszkadzały karty pływackie, żółty czepek ? Czy założenie: pełnoletni=odpowiedzialny nie jest czasem założeniem na wyrost ?
_________________
Daystate MK3, VORTEX Viper PST
 
 
MASZOT 
Administrator
Tomek


Wiek: 51
Dołączył: 03 Lut 2014
Posty: 2402
Skąd: Stargard
Wysłany: 2014-07-18, 11:43   

Tak jak mówisz Pawle. Karty rowerowe były na prawdę przydatne. Ja swoją kartę rowerową robiłem normalnie w szkole podstawowej w ramach zajęć dodatkowych. To było coś jak elementarz. Trzeba było to opanować i już. To samo z kartą motorowerową.
No ale teraz mamy demokratyczny i wolny kraj, więc "róbta se co chceta".
_________________

Wszyscy wiedzą, że są rzeczy niemożliwe do zrobienia, aż znajdzie się taki, co o tym nie wie i je czyni.
 
 
KRZYFAR 
SKPST
Krzysiek


Dołączył: 04 Lut 2014
Posty: 1192
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2014-07-18, 11:59   

Też robiłem kartę rowerową w szkole. Władza robiła wykłady i egzaminy: teorie i praktykę. Gdzieś bym pewnie ją odnalazł. Fajny dokument, ze zdjęciem! :-D
_________________
Dźwiedź z maczetą
Nie denerwuj się. Komórki nerwowe się nie regenerują, a amunicję zawsze można dokupić.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wsparcie dla forum zapewnia Speed Computer Service, kontakt: sklep@scs.szczecin.pl