SKPST LOK SKPST LOK "WIKING" Szczecin
Szczeciński Klub Pneumatycznego Strzelectwa Terenowego LOK "WIKING"

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Męskie pogaduchy o samochodach, kobietach i ...
Autor Wiadomość
MASZOT 
Administrator
Tomek


Wiek: 51
Dołączył: 03 Lut 2014
Posty: 2402
Skąd: Stargard
Wysłany: 2014-06-14, 20:02   Męskie pogaduchy o samochodach, kobietach i ...

Dzisiaj zaplanowałem sobie małą robótkę przy aucie. Hamulce od jakiegoś czasu dawały znać o sobie, że powoli ich "czas" się zbliża, a że bezpieczeństwo w aucie dla mnie to najwyższy priorytet, wiec dłużej już nie czekałem. Zestawy naprawcze do zacisków już miałem i zostało mi jedynie odebrać z Mirkowego sklepu zamówiony płyn hamulcowy (siakiś szpecjalny do czerwonych małych meśków :mrgreen: ). Wyjechałem spod domu i w połowie drogi słyszę: łup, zgrzyt, trach, brzdęk itd.... Powolutku dojechałem pod sklep, odebrałem płyn hamulcowy i jeszcze wolniej zajechałem pod garaż - całą drogę symfonia dźwięków spod maski jakby miało mi zaraz coś odpaść. :shock: Pod garażem pokręciłem kierownicą i okazało się, że owe dźwięki dochodzą spod lewego przedniego koła. Zdjąłem więc szybciorem koło i diagnoza była natychmiastowa:

Noż ku..a, że tego mi jeszcze brakowało. Szybciorem za telefon, BHM nomero fajw i po dwóch godzinach z dostawą pod garaż, Pan Adam, współpracownik Mirka przywiózł mi nową sprężynkę.
Zabrałem się od razu za robotę.


i po dwóch godzinkach, wyrzuceniu z siebie wszystkich możliwych i znanych mi wulgaryzmów :evil: nowa sprężynka trafiła na właściwe miejsce:

Po tym wziąłem się za hamulce. Wymieniłem uszczelnienia i tłoczki w zaciskach, wymieniłem płyn, a mój ojciec pomógł mi z odpowietrzeniem.
Do domciu wróciłem prawie na czworaka, plery mi pękają, a w rękach ledwie mogę utrzymać szklankę. Słońce zjarało mi też karczycho i plecy i jest ku..a coooooollll!!!! :evil:
Tak więc jutro macie fory. :-P
Do zobaczyska.
_________________

Wszyscy wiedzą, że są rzeczy niemożliwe do zrobienia, aż znajdzie się taki, co o tym nie wie i je czyni.
 
 
lisek 
SKPST
lisek


Wiek: 51
Dołączył: 04 Lut 2014
Posty: 1842
Skąd: Nowogard
Wysłany: 2014-06-14, 21:25   

Ja nawet nie chcę gadać o tym padle co kupiłem. Najpierw padła turbina. Teraz sprzęgło. A żeby mi nie było za wesoło parę dni temu sama z siebie pękła przednia szyba :evil:
_________________
Steyr LG 110 + Valiant Themys HFT
***** ***

 
 
Mario_64 
SKPST


Dołączył: 12 Lut 2014
Posty: 1537
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2014-06-14, 21:27   

W pierwszej chwili patrząc po fotkach to myślałem, ze karabinek ci sie rozsypał :lol:
No ale na szczęście to tylko samochód. Jednym słowem pracowita sobota i trochę kasy zostało w kieszeni za naprawę, a ile satysfakcji jak sie coś samemu naprawi.
Mi się dzisiaj zepsuł odkurzacz 2,5 letni czyli pół roku po gwarancji. A kosztował coś ok. 750 płn. Coś z elektroniką. Trzeba będzie odwiedzić serwis, albo kupić nowy. Sam sie nie zabieram.
_________________

LG 110FT, Domi-Hunter, LP 10, HW 98, Diana 75
 
 
MASZOT 
Administrator
Tomek


Wiek: 51
Dołączył: 03 Lut 2014
Posty: 2402
Skąd: Stargard
Wysłany: 2014-06-14, 21:42   

To chyba jeszcze nie koniec. Czeka mnie wymiana szczęk z tyłu, bo są już zajechane. Wymieniałem je jakieś 3 albo 4 lata temu (kurna, nie pamiętam :-/ ). Nie mniej jednak piszczą france jak te gówniane pkp-owskie wozidła.
Na razie muszę jednak to auto jeszcze trochę pomęczyć, tak aby wytrzymało jeszcze tak ze dwa lata. Potem wymienię w nim wszystkie części - 100% :mrgreen: .
_________________

Wszyscy wiedzą, że są rzeczy niemożliwe do zrobienia, aż znajdzie się taki, co o tym nie wie i je czyni.
 
 
Mario_64 
SKPST


Dołączył: 12 Lut 2014
Posty: 1537
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2014-06-14, 22:01   

100%.. Czyli zakupisz nowa furę? Te nowe to tylko ładnie wydlądają, a w środku byle co.
_________________

LG 110FT, Domi-Hunter, LP 10, HW 98, Diana 75
 
 
Diaderny 
SKPST
Diaderny


Wiek: 51
Dołączył: 04 Lut 2014
Posty: 1259
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2014-06-15, 10:25   

Mi w moim prosiaku ostatnio spaliła się żarówka świateł mijania. A i połamałem korek od wlewu płynu do spryskiwaczy ale nałożyłem na niego worek i gumkę i działa :lol:
_________________
HW 100
 
 
goodfella 
664 086 011


Wiek: 45
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 1117
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2014-06-15, 11:16   

Fajnie macie z tym wyliczaniem co jest zepsute. Ja mógłbym wymieniać co w moich autach jeszcze działa :beksa2:
_________________


Man is incomplete, until he's married. Then he's finished.
 
 
Mario_64 
SKPST


Dołączył: 12 Lut 2014
Posty: 1537
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2014-06-15, 11:24   

H7 to zmora kierowców padają średnio co pół roku. Ja doszedłem już do takiej wprawy, że robię to po ciemku. Na szczęście w toyotce nie trzeba nic demontować by dokonać tej czynności.

Tomku ten "prosiak" to zdrobniale o nowym peugeocie?
Ja jak miałem kiedyś peugeota to mówiłem na niego bełkot, a to od wiecznie rozregulowujacego sie rozrządu, klawiatura fajnie klekotała jak diesel, a była to benzyna :-D
_________________

LG 110FT, Domi-Hunter, LP 10, HW 98, Diana 75
 
 
Diaderny 
SKPST
Diaderny


Wiek: 51
Dołączył: 04 Lut 2014
Posty: 1259
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2014-06-15, 11:38   

Mario_64 napisał/a:
H7 to zmora kierowców padają średnio co pół roku. Ja doszedłem już do takiej wprawy, że robię to po ciemku. Na szczęście w toyotce nie trzeba nic demontować by dokonać tej czynności.

Tomku ten "prosiak" to zdrobniale o nowym peugeocie?
Ja jak miałem kiedyś peugeota to mówiłem na niego bełkot, a to od wiecznie rozregulowujacego sie rozrządu, klawiatura fajnie klekotała jak diesel, a była to benzyna :-D


Kurcze zamówiłem H7 Philipsa ale nie zapłaciłem za przesyłkę :lol: tak prosiak to mojej żony peugeot 1,6 16V ja nim nie mogę jeździć bo żłopie mi jak prosiak średnio 9l w mieście a udało mi się osiągnąć 11 l/100 :-D Żonka jak jeździ to jakoś spala 7,5 l chyba jeździ na luzie.
_________________
HW 100
 
 
Mario_64 
SKPST


Dołączył: 12 Lut 2014
Posty: 1537
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2014-06-15, 11:47   

Philipsy też przerabiałem świeca 1 miesiąc dłużej niż inne.
Teraz testuje: tungsram :)

http://allegro.pl/zarowki...4250880936.html
_________________

LG 110FT, Domi-Hunter, LP 10, HW 98, Diana 75
 
 
Diaderny 
SKPST
Diaderny


Wiek: 51
Dołączył: 04 Lut 2014
Posty: 1259
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2014-06-15, 11:49   

Fajne jak wykończę philipsa to te będą następne ha ha.
_________________
HW 100
 
 
Mario_64 
SKPST


Dołączył: 12 Lut 2014
Posty: 1537
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2014-06-15, 12:07   

Jak komuś się psuje samochód tutaj jest fajny:

http://allegro.pl/toyota-...4308398863.html

moją kupowałem od tego sprzedawcy. Nie żebym specjalnie go polecał ale w sumie udana transakcja była.
Tutaj macie dwa prawie nowe komplety ogumienia sam się zastanawiam czy nie zamienić tej mojej na tą z oferty, Mocniejszy silniczek na trasy jaka znalazł i większy bagażnik na kufry, a jednocześnie nie jest to jakieś ogromne kombi.
_________________

LG 110FT, Domi-Hunter, LP 10, HW 98, Diana 75
 
 
Diaderny 
SKPST
Diaderny


Wiek: 51
Dołączył: 04 Lut 2014
Posty: 1259
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2014-06-15, 12:28   

Ładny, ładna ale mi do garażu wejdzie na styk i nie miałbym miejsca na narożnik.
_________________
HW 100
 
 
Mario_64 
SKPST


Dołączył: 12 Lut 2014
Posty: 1537
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2014-06-15, 12:39   

Jak klikniesz na inne sprzedawane pojazdy tego sprzedającego to możesz wybrać inne modele.
Jest też corolla werso w ładnym stanie i z webasto więc można spać na mrozie w aucie. Tylko ta to już więcej pali
_________________

LG 110FT, Domi-Hunter, LP 10, HW 98, Diana 75
 
 
Diaderny 
SKPST
Diaderny


Wiek: 51
Dołączył: 04 Lut 2014
Posty: 1259
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2014-06-15, 12:48   

Na razie się wstrzymam do następnego roku
_________________
HW 100
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wsparcie dla forum zapewnia Speed Computer Service, kontakt: sklep@scs.szczecin.pl