SKPST LOK SKPST LOK "WIKING" Szczecin
Szczeciński Klub Pneumatycznego Strzelectwa Terenowego LOK "WIKING"

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Mistrzostwa Świata HFT 2018
Autor Wiadomość
Krauser 
SKPST
Mirek


Wiek: 55
Dołączył: 04 Lut 2014
Posty: 1572
Wysłany: 2018-08-10, 16:12   

Podziękowania dla Tomka i Radka za wspólną podróż, za wspólne cierpienia niewygody upałów jak i za wspólne przyjemności (czeski browarek, gulasz z jelenia i pieczone żeberka w Karpaczu itd.)
Podziękowania dla całej ekipy Wikingów za wyprawę do Czech i za walkę o jak najlepsze wyniki.

Same zawody....
Miejscówka - Choltice - piękny teren, jakby specjalnie stworzony pod zawody HFT. Ze strony www miasta dowiedziałem się, że odbywają się tam zawody łucznicze w naszej formule HFT.
Cudowny park, różna zwartość roślin i drzew, nasłonecznione polany, strumyki, parowy i wniesienia to wszystko pozwoliło organizatorom na ustawienie dwóch ciekawych i wymagających torów.

Sobota - upał od samego rana. Tłum ludzi na dziedzińcu choltickiego zamku. Przywitanie uczestników przez organizatorów. Odczytanie podstawowych zasad regulaminu i bezpieczeństwa. I to tyle. Jak na każdych zawodach w Polsce.
Strzelałem tor bravo. Od stanowiska 24. Za partnerów w grupie miałem naszego Krisa i Aleśa , weterana z Czech. Zaczął Krzysztof, potem Aleś i ja na końcu. Byliśmy w półcieniu, pod drzewami ale nasza radość skończyła się na 30 stanowisku. Wyszliśmy na drogę w pełnym słońcu, które mieliśmy za plecami w stosunku do celów. I tak do 40.Straciłem 4 punkty. Potem długi powrót na początek, sprawdzenie na chrono. I dalej walka.
Skończyłem z 70 punktami : pudła to 3 stojące, 2 kolana i 5 dowolnych.
Dowolne to ;
2 - właściwa ocena odległości, nie wiało - nie wiem dlaczego spudłowałem
7 - właściwa ocena odległości, cel na 31 metrze, HZ25 a ja zero mam na 29, nie wiem nawet gdzie uderzył śrut.
17 - szczur, zła ocena odległości, przyjąłem 28-30, był na 33. Był tak często pudłowany, że zawodnicy chcieli go reklamować jako niesprawny cel :lol:
a to zwyczajnie była jedna z najlepszych pułapek odległościowych jakie widziałem.
31 - podobnie jak z 7, ocena właściwa do 30 metra (27) strzeliłem a został stać
32 - tu też ocena odległości właściwa 35m, cel pod górę przysłaniały lekko zwisające gałęzie, było niewygodnie, podejrzewam, że źle się złożyłem, błąd paralaksy i była blacha.
Pudła na wymuszonych to 5, 16, 26, 36, 37.
Niestety na torze było jedno szczególnie niebezpieczne stanowisko - nr 28, zaraz po stojaku.
Usytuowane na małej górce, strzelało się wzdłuż parowu, po przekątnej. Do tego żeby wycelować lufą w zawodnika na stanowisku 27 brakowało 15-20 stopni. Wystarczyło nieuważnie ładować karabinek lub zmieniać stronę palika i nieszczęście było gotowe. Całkowicie nieprzemyślane ustawienie.

Drugi dzień to początkowo ochłodzenie i deszcz, który dał zawodnikom dużo wytchnienia.
I czekał na mnie tor alfa. Zaczynałem od 24 z Kolegami z soboty, bo przynajmniej w mojej grupie zmian nie było. Zacząłem bardzo dobrze i to w dodatku od stojaka.Do stanowiska 40 miałem tylko dwie jedynki.
Cel 32 - HZ15 ma 17 metrze ale strzelało się tylko z prawej strony palika. Było mi niewygodnie, może przekosiłem karabinek a może błąd paralaksy i niestety blacha.
Cel 34 - stojak, 26 metrów, HZ35 - delikatnie pod kątem do góry, najgorsze dla mnie ustawienie, męczyłem ale i tak blacha.
Na tym torze 3 razy źle oceniłem dystans.
Cel 1 - zamocowana figurka na wielkim dębie w poziomie do osi strzału, HZ25 - oceniłem na 30 metrów a była na 34,5. Wystarczyło celować pod górny rant HZ. Weszłoby na 30 i na 34 metrach. I tu brak ostrzelania i treningu. Dziwnie to się czyta ale taka jest prawda. Samemu nie chce mi się strzelać ani testować paraboli lotu śrutu.
Cel 9 - kolano - blacha
Cel 13 - HZ20 na 10m - słońce prosto w obiektyw z góry, figurka obita makabrycznie a przez słońce ja nawet gołym okiem nie widziałem gdzie dokładnie jest HZ. Dodatkowo oceniłem ją na 8 metr - blacha
Cel 15 - HZ30 na 32,5m - ja oceniłem na 30, mimo to powinno wejść - nie weszło - blacha
Cel 18 - stojak - blacha
Cel 20 - HZ15 na 13m - oceniłem na 12 - pierwszym dotem - nie weszło - blacha
Cel 21 - kolanko - blacha
Jak widać końcówka była fatalna - na ostatnich 7 celach wywaliłem 3 blachy. Co gorsza weszło mi to w krew. To samo zrobiłem w Kolibkach - ostatnie 4 strzały to były blachy, w Kaletach i Mikstacie też zawaliłem ostatnie cele.

W mojej ocenie tor alfa był łatwiejszy. Choć mój wynik nie bardzo o tym świadczy. Miałem problemy z oceną odległości ale w kontekście całych obu torów mniej wahań i bardziej zdecydowany byłem właśnie na alfie.
To byłoby na tyle.
_________________
Nadzieja w ciemności się rodzi,
a sen wieczny nasz żywot dopełnia.
 
 
Krauser 
SKPST
Mirek


Wiek: 55
Dołączył: 04 Lut 2014
Posty: 1572
Wysłany: 2018-08-10, 18:39   

Zapomniałem o najważniejszym.
Gratulacje dla Zwycięzców.
A Zwycięzcami są wszyscy, którzy wzięli udział w MŚ HFT w Cholticach. :-D

I jeszcze jedna sprawa.
Drużyna Wikingów liczona punktowo według sposobu podanego w wynikach uzyskała 565 punktów. Do drużyny nie wliczyłem Tomka ponieważ występował w Reprezentacji Polski i jako taki był naszym rywalem :mrgreen: :-P

Mariusz - 71 - 73 - 144
Krzysiek - 72 - 69 - 141
Mirek - 70 - 71 - 141
Grzesiek - 68 - 70 - 70
Krystian - 67 - 65
Rafał - 69 - 62 - 69

Liczone są 4 najlepsze wyniki z danego dnia.
Czyl za sobotę mieliśmy 72,71,70,69 a za niedzielę 73,71,70,69.
Ciekawe jak wypadły inne kluby z Polski ?
_________________
Nadzieja w ciemności się rodzi,
a sen wieczny nasz żywot dopełnia.
 
 
lisek 
SKPST
lisek


Wiek: 51
Dołączył: 04 Lut 2014
Posty: 1842
Skąd: Nowogard
Wysłany: 2018-08-10, 22:12   

Ten szczur na Bravo , zaskoczył mnie niesamowicie :evil: , w lunecie widziałem go jak wielką lochę. Kopara mi opadła jak go zblaszyłem.
_________________
Steyr LG 110 + Valiant Themys HFT
***** ***

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wsparcie dla forum zapewnia Speed Computer Service, kontakt: sklep@scs.szczecin.pl