Zakończenie Pucharu PFTA 2014

Wszystko ma swój początek i wszystko ma swój koniec, a jak stare polskie porzekadło mówi – wszystko co dobre szybko się kończy. Tak też było z tegorocznym Pucharem PFTA, który już mamy za sobą. Jego finał miał miejsce w dniach 27-28.09.2014 na terenie starej prochowni w miejscowości Międzyrzecze Górne koło Bielska Białej.

Na finał Pucharu wybrało się pięciu naszych klubowiczów: Tomasz CIELEPAK, Krzysztof FARYŃSKI, Błażej ŁUKJANOWICZ, Mariusz KACZMAREK oraz Mirosław MACIEJEWICZ.

DSCN9253Pogoda na  dopisała, a bardzo dobre przygotowanie organizacyjne zawodów przez grupę Beskid Team we współpracy z Warszawskim Klubem FT, przyczyniło się do bardzo sprawnej i przyjemnej rywalizacji.

Pierwszego dnia zawodów odbyły się konkurencje silhouette, w których drugie miejsce w konkurencji silhouette – pistolet wywalczył Błażej ŁUKJANOWICZ. DSCN9255

Pierwsze miejsce zajął Piotr ROSE, a trzecie Emil WÓJCIK.

W konkurencji Silhouette – karabin triumfował Jarosław MAJDA przed tegorocznym Mistrzem Polski w tej konkurencji, Krzysztofem WIETRZYKOWSKIM, a trzecie miejsce zajęła Aleksandra WIELOSZYŃSKA.

Kolejnego dnia przyszedł czas na konkurencje FT oraz HFT, w której startowali wszyscy nasi klubowicze. Poziom był bardzo wysoki a w pierwszej dziesiątce na kilku miejscach, w zależności od wyniku, mogło dojść jeszcze do przetasowania. IMG_5533Po bardzo wyrównanej walce zwycięzcą w kategorii HFT1 został reprezentant gospodarzy, Tomasz KLIMUNT z wynikiem 79 punktów. Drugie miejsce wywalczył bo dość długiej nieobecności na torach Pucharu PFTA, Wojciech WRÓBLEWSKI – 78 pkt., którego wyższość w dogrywce uznać musiał nasz klubowy kolega Błażej ŁUKJANOWICZ, który zajął najniższe miejsce na podium. Tuż za podium uplasował się Tomasz CIELEPAK z wynikiem 77 punktów.IMG_5596

W konkurencji HFT2 triumfował Sławomir KUZIEL, drugie miejsce na podium zajęła Alicja MILLER, a trzeci był Grzegorz IWANIAK, natomiast w konkurencji FT najlepszy był Jarosław MAJDA, przed Dariuszem DREWIGIEM i Marcelim KOTKOWSKIM.

Wśród juniorów starszych najlepsza była Weronika KLIMUNT,a w najlepszym juniorem młodszym była Karina ŁYSZCZEK.