Wikingowe podboje Ziemi Kaszubskiej

W dniach 10-11 maja 2014 roku na terenie Adventure Park w Kolibkach k. Gdyni odbyły się zawody w strzelectwie terenowym w ramach VI Pucharu Kaszubskiego, które były zarazem kolejną eliminacją Pucharu PFTA. Organizatorem zawodów była Grupa Strzelecka 3Miasto, a nasz Klub miał zaszczyt wspierać przedsięwzięcie jako współorganizator. Do Kolibek pojechało aż dziesięciu naszych klubowiczów:

Błażej ŁUKJANOWICZ
Jacek JAKIMOWICZ
Mirosław MACIEJEWICZ
Tomasz CIELEPAK
Robert BONIKOWSKI
Krzysztof FARYŃSKI
Dariusz JAŚKIELEWICZ
Przemysław ABRAMOWSKI
Adam KONOJACKI

oraz Artur KORPALSKI, nasz bliski przyjaciel i członek honorowy naszego Klubu, którego losy rzuciły w inny region kraju.

Jako, że byliśmy współorganizatorami, sześciu naszych klubowiczów udało się do Kolibek dwa dni wcześniej aby zaplanować i ustawiać jeden z dwóch torów strzeleckich na którym rozegrane zostały konkurencje FT, HFT oraz NHFT.przyg1 Przygotowania rozpoczęły się jednak dużo wcześniej i już dwa tygodnie przed zawodami przystąpiliśmy do prac w przygotowaniu sprzętu i wyposażenia do ustawienia „naszego toru”. Pracy było bardzo dużo, zarówno przed przyjazdem do Kolibek, jak i na miejscu. Teren jaki mieliśmy do dyspozycji był bardzo mały i zarośnięty. przyg5Poza tym aura jaką zastaliśmy w Kolibkach nie rozpieszczała nas i co chwilę padający deszcz skutecznie utrudniał nam zadanie.  Nie mniej jednak bardzo dobrze zorganizowana praca i zgranie zespołu, pozwoliły na przygotowanie ciekawego i trudnego toru ze sporym urozmaiceniem warunków strzelania.

Zawody rozpoczęły się zgodnie z planem w sobotę 10 maja w godzinach porannych i były rozgrywane równolegle na dwóch torach – na torze „czerwonym” (rozstawianym przez nas) przeprowadzona była konkurencja HFT, a na torze „żółtym” (rozstawianym przez grupę 3Miasto) konkurencja FT.

neo1Najlepszy wynik spośród naszych klubowiczów uzyskał tego dnia Błażej ŁUKJANOWICZ, który z wynikiem 77 punktów zajął drugie miejsce. Pozostali zawodnicy z naszego klubu uzyskali dobre wyniki ale nie wystarczyły one na podium. Dzięki jednak dobrym wynikom składu naszej drużyny, z której aż czterech z pięciu startujących, uplasowało się w pierwszej dziesiątce, dało nam tego dnia pierwsze miejsce drużynowo.

sylwetkiPo potyczce na torach HFT i krótkim odpoczynku, nasi klubowicze udali się w miejsce rozgrywania konkurencji silhouette. Poziom rywalizacji był bardzo wysoki, lecz nasi klubowicze znów nie zawiedli. W konkurencji silchouette – pistolet drugie miejsce wywalczył Błażej ŁUKJANOWICZ, a tuż za nim, na najniższym stopniu podium, uplasował się Artur KORPALSKI. W konkurencji silchouette – karabin trzecie miejsce wywalczył Jacek Jakimowicz.

Następnie przyszedł czas na potyczkę nocną w ramach konkurencji NHFT. Szanse na wyniki były duże, bo w naszej grupie jest ścisła czołówka w kraju w tej konkurencji. Potwierdziło się to również w wynikach tego dnia. maszot1Pierwsze miejsce, uzyskując maksimum możliwych do zdobycia punktów, zajął nasz prezes Tomasz CIELEPAK. Drugi wynik przypadł aż trzem zawodnikom, w tym naszemu klubowiczowi Jackowi Jakimowiczowi i konieczna była dogrywka. Niestety naszemu Jackowi, mimo doskonałemu wynikowi jaki uzyskał, nie udało się wywalczyć miejsca na podium i w rezultacie zajął czwarte miejsce.

Po późnym powrocie do miejsc naszych noclegów i dość krótkim odpoczynku, w niedzielę rano rozpoczęła się druga tura zawodów i zarazem kolejna eliminacja, zaliczana do Pucharu PFTA. Tego dnia nastąpiła zmiana na torach i na torze „czerwonym” rywalizowali zawodnicy w konkurencji FT, a na torzemaszot2 „żółtym” zawodnicy konkurencji HFT. Rywalizacja była bardzo wyrównana, a kapryśna pogoda płatała trochę figli, od palącego słońca po porywisty wiatr i przelotne ale intensywne opady. Tu naszym zawodnikom było znacznie trudniej co przełożyło się na wyniki. Najlepszy wynik, drugi tego dnia, uzyskał Tomasz CIELEPAK, lecz w dogrywce o podium z jeszcze dwoma zawodnikami, którzy uzyskali tyle samo punktów, musiał uznać ich wyższość i zadowolić się czwartym miejscem, Pozostałe wyniki dały nam jednak tego dnia dobre trzecie miejsce drużynowo .

Tak więc Wikingowie praz kolejny wrócili do domu „z tarczą” co niezmiernie nas cieszy i życzymy wszystkim kolejnych i jeszcze lepszych sukcesów, za które trzymamy kciuki, bo już w dniach 20-22 czerwca w Białobrzegach koło Warszawy, Wikingowie stoczą kolejną potyczkę w ramach Międzynarodowych Mistrzostw Polski w Strzelectwie Terenowym.zbiorówka

Więcej zdjęć autorstwa naszych „przyjaciół po lufie” w galerii.


Posted in Aktualnosci

Hit Counter by technology news