SKPST LOK „Wiking”

Szczeciński Klub Pneumatycznego Strzelectwa Terenowego LOK „WIKING” jest organizacją zrzeszającą pasjonatów pneumatycznego strzelectwa terenowego (ang. Field Target) ze Szczecina i okolic.

SKPST

Jesteśmy cały czas rozwijającą się grupą, do której co roku dołączają nowi strzelcy pragnący uprawiać tą piękną dyscyplinę sportu. Zarówno jako grupa jak też i indywidualnie jesteśmy bardzo rozpoznawalni w całym kraju. Jest to zarówno efektem doskonałych wyników jakie uzyskujemy na zawodach jak i tego iż stanowimy jedną z najliczniejszych grup biorących udział w rywalizacji strzeleckiej na terenie Polski. Nasi strzelcy regularnie zajmują czołowe lokaty w klasyfikacji w kraju, wielokrotnie zdobywając najwyższe trofea. Najlepszym tego dowodem jest fakt, iż kilku naszych strzelców kilkakrotnie zostało powołanych do reprezentowania barw naszego kraju w składzie sześcioosobowej reprezentacji na Mistrzostwach Świata w strzelectwie terenowym, które odbywały się w Wielkiej Brytanii.

Na co dzień każdy z nas zajmuje się swoja pracą, szkoła, rodziną, a w wolnym czasie spotykamy się na wspólnych treningach, gdzie doskonalimy swoje umiejętności oraz organizujemy własne wewnętrzne zawody. Jako grupa specjalizujemy się w kilku odmianach strzelectwa terenowego jakimi są HFT (Hunter Field Target), NHFT (Night Hunter Field Target) oraz uprawiamy strzelectwo sylwetkowe „Silhouette” i strzelectwo praktyczne PPP – Praktyczny Pistolet Pneumatyczny.

Początki grupy sięgają lat 2003-2004, kiedy to pasjonaci strzelectwa pneumatycznego z okolic Szczecina rozpoczęli wspólne spotkania strzeleckie. Za sprawą logotypu pochodzącego z przedwojennej gazety, przedstawiającego statek Wikingów, który został przyjęty przez grupę jako znak rozpoznawczy, bardzo szybko w Polsce przyjęła się nazwa grupy – „Wikingowie” i pod tym mianem strzelcy z zachodniopomorskiego są rozpoznawani do dzisiaj. W grudniu 2012 roku, grupa sformalizowała się jako klub oddziału regionalnego Ligi Obrony Kraju i przyjęła nazwę Szczecińskiego Klubu Pneumatycznego Strzelectwa Terenowego LOK „Wiking” – w skrócie: SKPST LOK Wiking.

Naszym celem jest propagowanie strzelectwa jako sposobu na świetne spędzanie czasu, doskonalenia swoich umiejętności, jak i doskonałej okazji do poznawania innych ludzi co bardzo zbliża nas do siebie. Aby to osiągnąć poświęcamy temu mnóstwo czasu i własnej pracy, i choć dyscyplina strzelectwa sportowego jaką uprawiamy jest dyscyplina całkowicie amatorską, nie znaczy to, że uprawiamy „amatorszczyznę” i do naszej pasji podchodzimy bardzo profesjonalnie.

Pneumatyczne strzelectwo terenowe w Polsce cały czas rozwija się. Do naszego grona dołącza coraz więcej strzelców pragnących podnosić swoje umiejętności strzeleckie i rywalizować z innymi w tej jakże pięknej dyscyplinie sportu. Dlatego bardzo gorąco zachęcamy do przyłączenia się do nas, aby w niedalekiej przyszłości nasze strzelectwo było jeszcze lepiej postrzegane przez społeczeństwo, a nasze spotkania miały charakter nie tylko rywalizacji ale i spotkań, festynów rodzinnych, jak ma to miejsce w Wielkiej Brytanii skąd pochodzą korzenie naszej pasji.Hit Counter by technology news