Mistrzostwa Świata HFT 2015

Jak już pisaliśmy na początku lutego, kilku naszych klubowiczów zostało powołanych do składu Reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata w strzelectwie terenowym. W skład podstawowy reprezentacji, oprócz ubiegłorocznego Wicemistrza Świata HFT i zarazem kapitana reprezentacji Witolda Bojanowskiego z Łodzi i jego kolegi klubowego z Łodzi Roberta Buckiego wchodzili również Tomasz Wróblewski z Warszawy oraz nasi klubowicze: Jacek Jakimowicz, Tomasz Cielepak i Mirosław Maciejewicz, a w składzie rezerwowym znalazł się jeszcze nasz klubowicz Błażej Łukjanowicz i Łukasz Miller ze Zduńskiej Woli.

Mistrzostwa miały miejsce w dniach 5-6. Kwietnia bieżącego roku w miejscowości Kelmarch w Wielkiej Brytanii.

Na miejsce jednak nasza reprezentacja udała się już trzy dni wcześniej, 3.kwietnia, rozpoczynając podróż w trzech grupach, z trzech różnych kierunków: Lublina, Łodzi oraz Szczecina, aby dnia następnego dotrzeć do miejscowości Kettering, położonej około 25km od miejsca zawodów, gdzie nasi reprezentanci mieli bazę noclegową.

Podróż nie obyła się bez niespodzianek i tak jak ekipa startująca ze Szczecina dotarła na miejsce bez żadnych przeszkód, to pozostałe dwie grupy miały nieco „zawirowań”. W aucie grupy jadącej z Łodzi, tuż przed polsko-niemiecką granicą w Świecku, awarii uległ alternator i dalsza podróż z tą usterką była niemożliwa. Na szczęście udało się znaleźć warsztat, w którym mechanik – złota rączka, w późnych godzinach wieczornych, awarię usunął, uszczuplając budżet podróżnych o kilkaset złotych. Druga grupa jadąca z Lublina, problemów z samochodem nie miała. Figla jednak sprawił im błędnie działający system nawigacji i jadąc już po nocy, nawigacja zaprowadziła podróżnych kilkaset kilometrów w złym kierunku i konieczne było nadrobić sporo drogi. Na szczęście wszyscy cało i bezpiecznie dotarli na miejsce.

Po długiej podróży, w piątek 4. Kwietnia,DSC_0660 był czas na odpoczynek, a dnia następnego wszyscy udali się na trening na terenie kompleksu strzelnic sportowych położonych obok miejscowości Kibworth, około 20km od Kettering.

Po dokonaniu symbolicznej opłaty za korzystanie z obiektu, nasi reprezentanci mieli do dyspozycji, na cały dzień, dwie strzelnice techniczne oraz rozstawiony, zgodnie z przepisami UKAHFT,DSC_0657 tor strzelecki, na którym spędzili większość czasu. Wyniki, jakie uzyskiwali, były bardzo obiecujące, sprzęt strzelecki został dokładnie sprawdzony i przeszedł ostatnie regulacje, a nasi reprezentanci, po zjedzonym posiłku w barze znajdującym się na terenie strzelnic, udali się do hotelu, aby porządnie wypocząć i przygotować się do pierwszej niedzielnej potyczki.

 

Niedzielny poranek przywitał wszystkich słoneczną pogodą, choć co chwilę drobne chmury słońce przysłaniały i było dość chłodno, a zapowiadany na ten dzień wiatr, którego wszyscy bardzo się obawiali, jakoś nie pojawiał się.

Po rejestracji w biurze Mistrzostw DSC_0669i odbiorze kart startowych, wszyscy udali się na strzelnicę techniczna, aby ostatni raz sprawdzić sprzęt i około godziny 9.00, po krótkiej odprawie, pierwsza tura zawodników udała się na tory strzeleckie. Tory była dwa: „Alfa” i „Bravo” i na pierwszy tor trafili prawie wszyscy nasi reprezentanci, poza Witoldem Bojanowskim, który wraz ze swoim synem Szymonem, startującym w kategorii juniorów, rozpoczął strzelanie na torze „Bravo”. Warunki, jakie panowały na torach, były niemalże idealne. Przez cały czas utrzymywała się łagodna pogoda, a wiejący delikatny wiaterek na torze „Alfa” miał marginalny wpływ na wyniki, a na Torze „Bravo”, dla doświadczonych zawodników, nie stanowił trudnej przeszkody, co udowodnił Witold Bojanowski, „wystrzeliwując” wynik 58 punktów (na 60 możliwych), który był też najwyższym wynikiem tego dnia. Taki wynik uzyskało jednak spora grupa strzelców, co zapowiadało bardzo mocną rywalizację. Na torze „Alfa” wyniki naszychDSC_0676 reprezentantów były nieco niższe, a najwyższy – 55 punktów – uzyskał Tomasz Cielepak. Bardzo dobry wynik – 51 punktów – na torze „Bravo” uzyskał również nasz junior, Szymon Bojanowski.

Po zakończeniu strzelań, można było spędzić nieco czasu na odbywających się zaraz obok festynach, skosztować angielskiej kuchni, podziwiać wystawy, pokazy, oraz występy lokalnych artystów. Wieczorem natomiast, wszyscy wspólnie omawiali uzyskane wyniki i dzielili się swoimi doświadczeniami z pierwszego dnia rywalizacji.

Drugiego dnia DSC_0677nastąpiła zmiana na torach, a wszyscy nasi reprezentanci rozpoczęli na nich strzelania w turze popołudniowej. Poniedziałkowe popołudnie było również bardzo słoneczne. Przyniosło jednak dość wietrzną pogodę i warunki, jakie panowały na torach,IMG_8616 a w szczególności na torze „Bravo”, stały się bardzo trudne, co odbiło się na wynikach. Tutaj wysoką klasę umiejętności potwierdził Witold Bojanowski, który strzelając na torze „Alfa” uzyskał wynik 54 punky i w sumie z wynikiem sobotnim – 112 punktów, co dało mu 7 miejsce w klasyfikacji generalnej Mistrzostw. Nieco słabsze wyniki uzyskali nasi zawodnicy na torze „Brawo”. Wiejący tam wiatr był bardzo trudny do oceny i zanim udało im się uchwycić jego „mechanizm”, sporo celów zostało chybionych, co odbiło się na wynikach. Nie mniej jednak sumaryczny wynik naszej reprezentacji po raz kolejny dał nam podium.

Reprezentacja Polski zajęła III miejsce ustępując kilkoma punktami reprezentacji Szkocji i nieprzerwanie od lat „królującej” reprezentacji Anglii.

IMG_8556

W rywalizacji indywidualnej, Mistrzem Świata HFT został reprezentant gospodarzy Vince Holland, a zwycięstwo dał mu wynik 115 punktów.

vh1aaa

Bez wątpienia największą niespodziankę i powód do dumy sprawił nam jednak nasz junior – Szymon Bojanowski, który drugiego dnia uzyskał doskonały wynik 56 punktów. Dzięki temu, uzyskał ex-aequo z przedstawicielem gospodarzy Tom’em Willingham’em sumaryczny rezultat, który okazał się najwyższy wśród juniorów i obaj przystąpili do dogrywki o zwycięstwo. W przypadku obydwu zawodników widać było podekscytowanie, ale chyba zdecydowanie bardziej denerwowali się nasi reprezentanci obserwujący dogrywkę, z Witoldem Bojanowskim, ojcem Szymona, na czele. Po kilku seriach strzelań lepszym okazał jednak się Szymon Bojanowski, zdobywając tym samym tytuł Mistrza Świata HFT w kategorii juniorów.

IMG_8605

Wielkie brawa dla całej Reprezentacji, a w szczególności dla Szymona Bojanowskiego za piękne zwycięstwo i godną postawę!


Posted in Aktualnosci

Hit Counter by technology news