Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Strzelectwie Terenowym 2014

mmp2014logo

W dniach 20-22 czerwca 2014 w miejscowości Białobrzegi – Rynia koło Warszawy nasi klubowicze wzięli udział w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w Strzelectwie Terenowym 2014. Organizatorem Mistrzostw było Stowarzyszenie Pneumatycznego Strzelectwa Terenowego – Warszawski Klub Field Target. W ramach mistrzostw odbyły się główne konkurencje strzelectwa terenowego, czyli FT oraz HFT. Ponadto, rywalizacja prowadzona była na torach strzelań sylwetkowych – Silhouette – zarówno z karabinków jak i pistoletów pneumatycznych oraz nocna odmiana HFT, czyli NHFT. Udział naszych klubowiczów w Mistrzostwach był jak zawsze bardzo liczny, bo zgłoszenia swoje złożyło jedenastu Wikingów:

Jacek JAKIMOWICZ
Dariusz JAŚKIELEWICZ
Tomasz CIELEPAK
Mirosław MACIEJEWICZ
Błażej ŁUKJANOWICZ
Krzysztof FARYŃSKI
Paweł PSZCZOLIŃSKI
Mariusz KACZMAREK
Tomasz MACZAN
Radosław ŁOCHOWSKI
Andrzej ZIĘTEK

Startowaliśmy praktycznie we wszystkich konkurencjach (poza FT), czyli w HFT1, HFT2, NHFT, Silhouette – pistolet oraz Silhouette – karabin, gdzie pokazaliśmy, że Wikingowie bardzo liczą się na mapie strzelectwa terenowego Polski. Zanim jednak tego dokonaliśmy, musieliśmy się zmierzyć z najlepszymi zawodnikami z całego kraju. Nie było to łatwe, bo wysoki poziom trzeba było utrzymać w każdym dniu zawodów, gdyż wyniki w klasyfikacji generalnej były sumą wyników z dwóch dni / tur w każdej z konkurencji. Dodatkowo każdy dzień zawodów liczony był do klasyfikacji generalnej Pucharu PFTA.

Zawody zorganizowane były na terenie wojskowego ośrodka wypoczynkowego WDW Rewita w Białobrzegach, zlokalizowanego w malowniczym miejscu nad Zalewem Zegrzyńskim. Tam też większość zawodników Mistrzostw miała zakwaterowanie.

Do Białobrzegów dotarliśmy wszyscy w piątek przed godziną 13.00 i po krótkim odpoczynku, od godziny 16.00, nasi klubowicze rozpoczęli rywalizację na torach strzelań sylwetkowych. Poziom rozgrywek, jak co roku, był bardzo wysoki, a sama organizacja strzelań była wręcz perfekcyjna.

DSC_0347DSC_0335DSC_0332Po pierwszej turze strzelań sylwetkowych w konkurencji silhouette-karabin bezkonkurencyjny okazał się Krzysztof Wietrzykowski z Poznania, uzyskując doskonały wynik 35 punktów. Drugi był nasz klubowicz Jacek Jakimowicz uzyskując o jeden punkt mniej niż zwycięzca pierwszej tury, a na trzecim miejscu, z wynikiem 31 punktów, uplasował się Darusz Drewing z SG3M.

W konkurencji silhouette-pistolet rywalizacja równie była zaciętą, a nasz Jacek ponownie nie zawiódł uzyskując najwyższy wynik tego dnia – 32 punkty, lecz ustępując w dogrywce Michałowi Gierszewskiemu z SG3M i w rezultacie plasując się na drugim miejscu. Trzeci był Emil Wójcik z 26 punktami.

Pozostali Wikingowie uzyskali dobre wyniki, które dawały szansę na walkę o podium w następnym dniu rywalizacji.

Po zakończeniu zmagań na torze sylwetkowym było trochę czasu na odpoczynek, spotkanie z przyjaciółmi z całej Polski i przygotowanie się do nocnej potyczki w ramach NHFT.

Nocne HFT rozpoczęło się parę minut po godzinie 23.00, a na torze znaleźli się praktycznie wszyscy czołowi zawodnicy tej konkurencji w kraju, a wśród nich nasi klubowicze Jacek Jakimowicz – czterokrotny triumfator Mistrzostw polski w NHFT oraz Tomasz Cielepak, którzy od kilku lat regularnie staje na podium tej konkurencji. Tak wiec zapowiadało się ciekawie i tak też było. Tomasz Cielepak uzyskał maksimum możliwych punktów, czyli 40 i zwyciężył w dogrywce z Błażejem Gąsiorem z Beskid Team, który również wystrzelał „komplet”. Trzeci z wynikiem 39 punktów była Albert Pelucha z Zalesia Górnego. Nasz multi-mistrz NHFT, Jacek Jakimowicz uzyskał 38 punktów co dało szansę na walkę o podium Mistrzostw w drugim dniu zawodów.

IMGP3534Po odpoczynku po nocnej potyczce, z samego rana śniadanko i wizyta na strzelnicy technicznej aby sprawdzić sprzęt. Sobota zapowiadała się bardzo interesująco. Do rozegrania w planie była pierwsza tura flagowych konkurencji czyli FT i HFT, oraz druga tura strzelań sylwetkowych i nocnego HFT.

Jako pierwsze tego dnia rozegrane zostały konkurencje FT i HFT. Do dyspozycji zawodników zostały rozstawione dwa tory strzeleckie, z których każdy składał się z 25 stanowisk z dwoma celami na każdym z nich, a wiec do trafienia było aż 50 celi za które w HFT można było uzyskać maksymalnie 100 punktów (50 punktów w FT). W sobotniej potyczce, strzelcy konkurencji HFT1 rywalizowali na torze „żółtym”, a strzelcy FT oraz HFT2 na torze „czerwonym”. DSCN8087Aura pierwszych sobotnich rozgrywek okazała się wyjątkowo litościwa, a hulający wiatr nad Zalewem Zegrzyńskim, był skutecznie zatrzymywany przez las, w którym rozstawione były tory. Takie warunki sprzyjały bardzo wysokim wynikom i tak tez się stało.

W konkurencji FT (nie braliśmy w niej udziału) zwycięzcą został reprezentant Litwy, Sergiejus Titarenko, wystrzeliwując popularny „komplet”. Drugi z wynikiem o dwa „oczka” mniej był Dariusz Drewing z SG3M wyprzedzając jednym punktem, trzeciego tego dnia Krzysztofa Kolasińskiego z KPGS.

W konkurencji HFT2 zwyciężył Tomasz Górecki z wynikiem 88 punktów, drugi był Łukasz Miller – 84 punkty, a trzeci – Marek Kowalik z wynikiem 83 punktów. Bardzo dobry wynik – 81 punktów – wystrzelał nasz klubowicz Andrzej Ziętek, co dało mu dobrą siódma lokatę.

DSCN8250W HFT1 poziom rywalizacji był najwyższy od lat. Z wynikiem 98 punktów z toru zeszli Witold Bojanowski z ŁGS – aktualny wicemistrz świata HFT oraz Paweł Minorowicz i Tomasz Kocemba z KKST. W dogrywce zwyciężył Witold Bojanowski, a kolejne miejsca zajęli Tomasz Kocemba i Paweł Minorowicz.

Nasi klubowicze również uzyskali bardzo dobre wyniki: Jacek Jakimowicz – 96 punktów, Mirosław Maciejewicz oraz Tomasz Cielepak – po 94 punkty, co rokowało na dobrą pozycję i szansę na podium.

Po zakończeniu głównych konkurencji przyszedł czas na drugą turę strzelań sylwetkowych. Tutaj walka była jeszcze bardziej wyrównana niż dnia poprzedniego i aby wyłonić zwycięzców konieczna była seria dogrywek.

DSC_0348W sobotniej rywalizacji w silhouette-karabin zwyciężył Dariusz Drewing uzyskując 32 punkty. Drugi był zwycięzca z poprzedniego dnia – Krzysztof Wietrzykowski z wynikiem 31 punktów, a trzeci z wynikiem 30 punktów, po dogrywce z Jackiem Jakimowiczem i Krzysztofem Zającem, nasz klubowicz Mirosław Maciejewicz.

W rezultacie na najwyższym podium Mistrzostw Polski stanął Krzysztof Wietrzykowski z sumarycznym wynikiem 66 punktów. Wicemistrzem Polski z wynikiem 65 punktów został nasz Jacek Jakimowicz, a trzeci był Dariusz Drewing z wynikiem 63 punktów.

DSC_0333W sylwetkach pistoletowych, w sobotniej rozgrywce, zwyciężył z wynikiem 31 punktów Jacek Jakimowicz, wygrywając w dogrywce z Emilem Wójcikiem, co dało mu sumarycznie 63 punkty za oba dni zawodów i zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Polski. Trzeci po dogrywce z Piotrem Rose z SG3M i wynikiem 30 punktów był nasz klubowicz Błażej Łukjanowicz.

W klasyfikacji generalnej Wicemistrzem Polski w silhouette-pistolet został Michał Gierszewski z wynikiem 61 punktów, a trzeci był Emil Wójcik z wynikiem 57 punktów.

Sobotnie popołudnie, po bardzo wyczerpującej rywalizacji, spędziliśmy na odpoczynku i przygotowaniu się do drugiej tury nocnego HFT. Znalazło się oczywiście trochę czasu na wspólne spotkanie i pogawędki z przyjaciółmi „po lufie”.

Rywalizacja na nocnym torze rozpoczęła się po godzinie 23.00. Po niecałych 30 minutach od rozpoczęcia zawodów, nastąpiło załamanie pogody i zaczął padać rzęsisty deszcz, który nie opuścił zawodników do samego końca nocnych zmagań. Warunki były bardzo trudne. Nie przeszkodziło to jednak najlepszym w uzyskaniu doskonałych wyników. W gronie najlepszych, z identycznym wynikiem 39 punktów, znalazło się aż sześciu zawodników, w tym nasi klubowicze Jacek Jakimowicz i Tomasz Cielepak, którzy w deszczu musieli rozegrać dogrywkę o miejsca na podium, zarówno za bieżący dzień jak i w klasyfikacji generalnej Mistrzostw. Nie dotyczyło to jednak naszego Prezesa Tomasz Cielepaka, który sobotnim wynikiem zapewnił sobie zwycięstwo i tytuł Mistrza Polski NHFT. W dogrywkach natomiast, w sobotniej rywalizacji, zwyciężył Witold Bojanowski, przed Jackiem Jakimowiczem i Tomaszem Kuleszą.

Uzyskane w sobotę wyniki dały Jackowi Jakimowiczowi tytuł Wicemistrza Polski NHFT, a na najniższym stopniu podium Mistrzostw stanął Paweł Minorowicz z KKST.

Niedzielny poranek przyniósł nam pochmurną ale bezdeszczową pogodę, ale kłębiące się chmury nie napawały optymizmem i można było spodziewać się powtórki z „prysznicem” z nocnej rywalizacji. Tak się jednak na szczęście nie stało, a drobny przelotny deszczyk ani trochę nie zakłócił naszych zmagań.

IMGP3625Ostatnie, finalizujące Mistrzostwa starcie rozpoczęło się zamianą torów. Zawodnicy FT i HFT2 strzelali tego dnia na torze „żółtym”, a HFT1 na torze czerwonym. Wyniki tego dnia również były bardzo wysokie i w czołówce zrobiło się bardzo ciasno.

W niedzielnej potyczce w konkurencji FT zwyciężył Dariusz Drewing – 47 punktów, przed Bartoszem Łuczakiem – 46 punktów i Jarosławem Majdą – 46 punktów.

Zwycięzca z soboty – reprezentant Litwy, Sergiejus Titarenko – uzyskał 45 punktów, co dało mu zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Mistrzostw i tytuł Międzynarodowego Mistrza Polski FT. Zwycięstwo to musiał jednak wywalczyć w dogrywce z Dariuszem Drewingiem, który ustępując mu zdobył tytuł Wicemistrzem Polski. Trzeci natomiast był Krzysztof Kolasiński.

W HFT2 w niedzielnych zawodach pierwszy był Łukasz Ceregrzyn z wynikiem 89 punktów, drugi – Sławomir Kuziel – 82 punkty, a trzeci Jarosław Młynarczyk – 81 punktów. W klasyfikacji generalnej Mistrzostw w HFT2 zwyciężył Łukasz Ceregrzyn przed Tomaszem Góreckim i Sławomirem Kuzielem.

Nasz klubowy kolega Andrzej Ziętek tego dnia wystrzelał 80 punktów co dało mu w sumie 161 punktów i bardzo dobrą szóstą lokatę w klasyfikacji generalnej Mistrzostw.

W HFT1 znów nie obeszło się bez dogrywki. Trzech zawodników: Tomasz Klimunt, Witold Bojanowski oraz Tomasz Wróblewski, uzyskało 98 punktów i po dogrywce, w takiej kolejności jak wyżej, stanęli na podium niedzielnych zawodów. W klasyfikacji generalnej Mistrzostw w konkurencji HFT1 zwycięzcą został Witold Bojanowski z wynikiem 196 punktów, a po kolejnej dogrywce, drugi był Paweł Minorowicz przed Tomaszem Wróblewskim.

Nasi klubowicze na podium HFT1 nie stanęli ale trzech znalazło się w pierwszej dziesiątce. Jacek Jakimowicz w niedzielę wystrzelał 95 punktów co dało mu w sumie 191 punktów i piatą lokatę. Mirosław Maciejewicz uzyskał również 95 punktów, w sumie 189 i ósma lokatę, a na miejscu dziewiątym uplasował się Tomasz Cielepak z niedzielnym wynikiem 94 punktów i sumarycznym 188.

Na uwagę zasługują też wyniki, uzyskane w niedzielę naszych klubowiczów Dariusza Jaśkielewicza – 95 punktów i Pawła Pszczolińskiego, który wystrzelał najwyższy wynik spośród Wikingów – 97 punktów. Brawo!

W klasyfikacji drużynowej w sobotę zajęliśmy drugie miejsce ustępując drużynie KKST i wyprzedzając ŁGS „Orzeł”. W niedzielę natomiast uplasowaliśmy się na miejscu czwartym za ŁGS „Orzeł”, KKST i SG3M, a uzyskane wyniki w klasyfikacji generalnej Mistrzostw dały nam trzecie miejsce.

Trofea zdobyte przez Wikingów

DSC_0366

Poniżej zestawienie najlepszych w poszczególnych konkurencjach i klasyfikacjach:

HFT1:
1. Witold Bojanowski (ŁGS „Orzeł” LOK)
2. Paweł Minorowicz (KKST)
3. Tomasz Wróblewski

FT:
1. Sergejus Titarenko (LIT)
2. Dariusz Drewing (SG3M)
3. Krzysztof Kolasiński

HFT2:
1. Łukasz Ceregrzyn
2. Tomasz Górecki
3. Sławomir Kuziel (ŁGS „Orzeł” LOK)

Junior starszy HFT:
1. Weronika Klimunt
2. Szymon Bojanowski
3. Alicja Zając

Junior starszy FT:
1. Michał Bogoń
2. Hubert Marchelak

Junior młodszy HFT:
1. Ola Gabrylewicz

Najlepsza kobieta MMP:
Weronika Klimunt

Najlepszy senior MMP:
Janusz Chojnicki (SG3M)

nHFT:
1. Tomasz Cielepak (WIKING Vmax2.pl)
2. Jacek Jakimowicz (WIKING Vmax2.pl)
3. Paweł Minorowicz (KKST)

Sylwetki karabin:
1. Krzysztof Wietrzykowski
2. Jacek Jakimowicz (WIKING Vmax2.pl)
3. Dariusz Drewing (SG3M)

Sylwetki Pistolet:
1. Jacek Jakimowicz (WIKING Vmax2.pl)
2. Michał Gierszewski (SG3M)
3. Emil Wójcik

Drużyny:
1. KKST
2. ŁGS „Orzeł” LOK
3. WIKING Vmax2.pl


Posted in Aktualnosci

Hit Counter by technology news