Andrzej DUNIN – Szycie osprzętu strzeleckiego

Poniżej przedstawiamy ofertę naszego partnera, Pana Andrzeja Dunina, producenta osprzętu strzeleckiego ułatwiającego i uprzyjemniającego nasze hobby, Strzelectwo Terenowe.

UWAGA! – Poniższe informacje nie stanowią oferty handlowej SKPST LOK Wiking oraz Ligi Obrony Kraju. Jest to jedynie grzecznościowe przedstawienie oferty naszego partnera, a wszelkich informacji na jej temat udziela osobiście Pan Andrzej Dunin.

Kontakt:

Andrzej DUNIN
tel.: 601-674-404

email:
anduan@icloud.com

 

Szanowni Państwo

Nazywam się Andrzej Dunin i zajmuję się szyciem osprzętu strzeleckiego. Wszystkie wyroby prezentowane na tej stronie są w całości wykonane przeze mnie. Materiałem podstawowym jest Codura 600 oraz inne materiały techniczne i naturalne. Maty i poduszki FT oraz poduszki trójkątowe do strzelania w postawie klęczącej (tzw.  „klęczaka”) są zgodne z regulaminem PFTA i dopuszczone do użycia na zawodach z zastosowaniem regulaminu PFTA.
Ceny podane na stronie są cenami brutto lecz bez kosztów wysyłki. Sposób i koszt dostarczenia zamówienia ustalany jest indywidualnie. Tylko niektóre wyroby są dostępne od ,,ręki,, większość jest wykonywana na zamówienie po podaniu konkretnych wymiarów, (pokrowce na butle PCP).
Terminy realizacji w kolejności napływania zamówień.

Zamówienia można składać poprzez adres email: anduan@icloud.com
Proszę o podanie nr. telefonu w zamówieniu, oddzwonię w celu ustalenia szczegółów.

Wysyłki zamówień po zaksięgowaniu wpłaty.

1. Pokrowce na butle PCP , szyte z Codury 600, wzmacniane taśmami nośnymi; 2, 3, 4 cm. Podwójne ścianki pokrowca wypełnione spienionym PCV o grubości 1 cm które amortyzuje przypadkowe uderzenia. Butla wewnątrz przypięta pasem nie wysunie się samoczynnie z otwartego pokrowca. Uchylne zamknięcie umożliwia pompowanie kartusza w pozycji stojącej i leżącej bez konieczności wyjmowania butli z pokrowca. Przestrzeń wokół zaworu można wykorzystać jako kieszeń na drobne przedmioty, jest ona na tyle szczelna, że nie powinny z niej wypaść nawet pojedyncze śruty. Jest możliwość wykonania dodatkowych kieszeni o dowolnym kształcie i rozmiarze. Na zamówienie wszywam dodatkowe pasy nośne do przenoszenia całości na ramieniu lub plecach. Istnieje także możliwość wykonania pokrowca według projektu zamawiającego.
Pokrowce wykonuję na zamówienie po podaniu wymiarów butli.

Cena wersji podstawowej 6L 128 zł
Dodatki:
kieszeń 34 zł, jeden pas 16 zł, dwa pasy 24 zł, miękki chwyt 14 zł.

Do podanych cen należy doliczyć koszty wysyłki.

2. Podwyższenie baki. Większość osad jest przystosowana swoją wysokością do poprawnego składania się do strzału przy użyciu otwartych przyrządów celowniczych. Montując optykę na taki karabinek konieczne staje się podwyższenie baki, aby patrzeć przez tą optykę osiowo. Dzięki jej zastosowaniu łatwiejsze staje się poprawne i powtarzalne składanie się do strzału. Przy pewnym i stabilnym oparciu policzka na bace jesteśmy w stanie w znacznym stopniu zapanować nad tak zwanym błędem paralaksy. Wyrób ten podwyższa bakę w zakresie 1 – 3 cm, w zależności od ilości i wielkości wkładek. Zestaw wkładek dużych i małych dołączony jest do zestawu. Wkładki duże jednocześnie podnoszą bakę i ją poszerzają Wkładki małe umieszczone osiowo nad baką tylko ją podwyższają.
Cena: 116 zł – tworzywo sztuczne, 142 zł – skóra naturalna
Do podanej ceny należy doliczyć koszty wysyłki.

3. Poduchy FT szyję na zamówienie według własnego projektu, lub według projektu zamawiającego

Poducha FT w konfiguracji jak na zdjęciu wyżej; średnica 55cm, wysokość 15cm, dwie kieszenie zapinane na zamek błyskawiczny, pas do przenoszenia na ramieniu, trok do pasa, pogrubiony chwyt, wzmocnione, kryte szwy.
Możliwa dowolna kolorystyka poszczególnych elementów
Cena 148 zł + dodatkowo pokrowiec 40 zł – do podanej ceny należy doliczyć koszty wysyłki.

Wymiary poduchy okrągłej: średnica 55cm, szerokość 15cm.

Wymiary poduchy trapezowej: szerokość podstawy 45cm, wysokość od podstawy do uchwytu 50cm, szerokość 15cm

4. Poduchy do ,,klęczaka, dla strzelców HFT szyję na zamówienie jak poniżej, lub według projektu zamawiającego.

Te konkretnie poduchy mają następujące wymiary: wysokość 13 cm. szerokość 18 cm. długość podstawy 33 cm. Jest to rozmiar M.

Ceny poduch do „klęczaka”:

Rozmiar S – 11cm wysokości – 65 zl
Rozmiar M – 13cm wysokości – 70 zł
Rozmiar L – 15cm wysokości – 75
Rozmiar XL – 17cm wysokości – 80 zł
Rozmiar XXL – 18cm wysokości - 85 zł

Do podanych cen należy doliczyć koszty wysyłki.

5. Mata strzelecka, składana.
Mata strzelecka przeznaczona do strzelania w pozycji leżącej w niesprzyjających warunkach pogodowych. Izoluje strzelca od wilgotnego, kamienistego lub brudzącego podłoża. Pozwala na bardzo szybkie rozłożenie i ponowne złożenie co skraca czas potrzebny do zajęcia i opuszczenia stanowiska. Wystarczy podnieść matę do góry za dwa uchwyty, a mata złoży się sama.


Wymiary:
– mata rozłożona 168 cm x 70 cm x 12 mm
– mata złożona 70 cm x 42 cm x 5 cm
– waga maty, około 1,35 kg

Mata uszyta z wytrzymałej na rozdarcia i nieprzemakalnej Cordury 600, wypełniona spienionym PE o grubości: 1cm.
Dolna część maty całkowicie nieprzemakalna. Górna część uszyta jest z antypoślizgowego materiału ułatwiającego przyjęcie stabilnej pozycji leżącej,( łokcie nie rozjeżdżają się). W części tej umieszczona jest przezroczysta kieszeń mocowana na rzep służąca na przykład do przechowywania tabelek z poprawkami lub karty startowej.


Dodatkowo istnieje możliwość uszycia pokrowca z ortalionu do przechowywania maty

Cena maty bez kieszeni 165 zł. Mata z kieszenią 180 zł.

Jest możliwość uszycia mat o innych wymiarach, a także w innych kombinacjach kolorystycznych.

Mata bez kieszeni 168 x 80 - 185 zł, z kieszenią 200 zł, pokrowiec 45 zł
Mata bez kieszeni 168 x 90 - 205 zł, z kieszenią 220 zł, pokrowiec 50 zł
Mata bez kieszeni 168 x 100 - 225 zł, z kieszenią 240 zł, pokrowiec 55 zł

Do podanych cen należy doliczyć koszty wysyłki.

Na dzień dzisiejszy nie szyję pokrowców na karabinki, istnieje możliwość uszycia innych artykułów na zamówienie. Od trzech lat systematycznie biorę udział w większości zawodów HFT i Silhoutte organizowanych na terenie kraju. Mam wiele spostrzeżeń dotyczących wyposażenia pomocnego w tych konkurencjach i chętnie służę własnym doświadczeniem przy wyborze, na przykład kształt i wielkość poduch.

W ofercie dodatkowy kamuflaż – dęby.
Jest delikatnie jaśniejszy od trzcin i powinien zapewnić lepszy komfort termiczny w słoneczne dni.

 

6. Pokrowiec na chronograf produkcji „radecka”.

Pokrowiec jest usztywniony, dzięki czemu zabezpieczone są wystające przyciski i ekran wyświetlacza oraz włącznik i gniazdo komputerowe z tyłu obudowy. Konstrukcja pokrowca pozwala na korzystanie z chrona bez konieczności wyjmowania chrona z pokrowca, wystarczy otworzyć przednią i tylną klapkę. Pokrowiec zapinany jest na rzepy i wyposażony w uchwyt do przenoszenia w dłoni oraz trok z klamrą do przypięcia na przykład do paska spodni.

Wszystkie pokrowce są uszyte z Codury 600
Istnieje możliwość dowolnych kombinacji kolorystycznych.

Pokrowiec na chrono R2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pokrowiec na chrono R2A

Obrazek

Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Cena:
Pokrowiec na chrono R2 – 48 zł
Pokrowiec na chrono R2A – 58 zł
Pokrowiec na chrono Mk3 – 48 zł

Do ceny należy doliczyć koszty wysyłki.

 

7. Wałek strzelecki do „klęczaka”.

średnica 18 cm

długość 30

do napełnienia granulatem styropianowym

Cena 40 zł

Do ceny należy doliczyć koszty wysyłki.

 

8. Poducha do przestrzeliwania.

Poducha do przestrzeliwania karabinka w pozycji leżącej i siedzącej, idealna do zerowania karabinka i dobierania śrutu. Przy jej użyciu istnieje także możliwość przestrzeliwania w pozycji klęczącej i stojącej po podwieszeniu poduchy na odpowiedniej wysokości. Wykonana jest z Codury 600 i ekologicznej skóry, oraz systemu wewnętrznych i zewnętrznych taśm nośnych które zapewniają stabilizację kształtu poduchy po jej napełnieniu.


Poduszka w przekroju ma kształt litery X. Najlepszym wypełniaczem jaki można zastosować to ziarna zbóż, ja osobiście stosuję pszenicę, której wchodzi ponad 8 kg, zapewnia to bardzo dobrą stabilizację i tłumienie drgań. Zastosowanie ziarna jako wypełnienia oraz kształt poduchy zapewnia stałą i niezmienną wysokość lufy karabinka w płaszczyźnie poziomej oraz stabilne trzymanie na boki. Sztuczna lub naturalna skóra wszyta w miejscu bezpośredniego kontaktu z łożem karabinka zapewnia swobodne mikro ruchy do tylu i do przodu spowodowane odrzutem podczas strzału. Poduszka jest przystosowana do współpracy z trójkątową poduszką umieszczaną pod stopką karabinka. Taka poduszka mocowana za pomocą regulowanych taśm zapewnia stałą wysokość całego karabinka i ułatwia precyzyjne strzelanie. Wyniki są porównywalne ze strzelaniem z imadła.
Obecnie dostępne są poduchy dwukolorowe; ciemna oliwka z czarnym. Na życzenie wykonuję poduchy i innych kombinacjach kolorystycznych istnieje także możliwość wykonania z naturalnych skór zwierzęcych. Zastosowanie naturalnych skór jest wskazane do przestrzeliwania karabinków sprężynowych.

Cena 144 zł.

Do ceny należy doliczyć koszty wysyłki.

 

9. Poduszka Benchrest.

Mała poduszka Benchrest do statywu regulowanego, przypinana na rzepy. Wymiary podstawy 14 x 6 cm. Wysokość 7 cm.

Obrazek

Cena 55 zł.

Do ceny należy doliczyć koszty wysyłki.

 

10. Poduszka mała Benchrest

Mała poduszka Benchrest pod stopkę karabinka, świetnie sprawdza się w komplecie z dużą poduszką Benchrest (pozycja 10)
Wymiary podstawy 13 x 18 cm, wysokość podparcia stopki karabinka 5 – 6 cm, wysokość uszu 5 cm.
Dostępne różne kombinacje kolorystyczne i materiałowe. Poduszka do samodzielnego wypełnienia.

Obrazek

Cena poduszki z Codury 600 – 55 zł
Cena poduszki ze skóry naturalnej 70 zł

Do ceny należy doliczyć koszty wysyłki.

 

11. Podkładka pod broń

Coś dla myśliwych, ochronna podkładka pod broń na ambonę. Zapobiega przypadkowemu stuknięciu o deski ambony, chroni łoże strzelby lub sztucera przed zadrapaniami i zniszczeniem lakieru, ułatwia celowanie i zapobiega przesuwaniu broni na boki podczas oddawania strzału. Szczególnie przydatna na wąskie deski balustrady ambony. Górna część wypełniona jest spienionym poliuretanem i ukształtowana jest na stałe tworząc naturalne siodło pod łoże broni. Podkładka posiada dwie kieszenie od wewnątrz do obciążenia, na przykład piaskiem, to stabilizuje podkładkę i zapobiega przypadkowemu zsunięciu się z deski. Po usunięciu piasku waży kilkanaście dkg. co ułatwia transport. Wymiary górnej części, długość 16 cm, szerokość 5 cm, wysokość 6 cm, głębokość siodła 3 cm. Kieszenie stabilizujące 16 x 16 cm.

Obrazek

Cena 50 zł.

Do ceny należy doliczyć koszty wysyłki.

 

12. Poduszka Benchrest, Tylna

Poduszka służy do podparcia karabinka w tylnej części, najczęściej między chwytem a kolbą karabinka. Jest wypełniona w 3/4 swojej objętości drobnym i śliskim granulatem PCV. Ściskanie poduszki i luzowanie uścisku powoduje podnoszenie lub opuszczanie tylnej części karabinka dzięki czemu mamy możliwość bardzo precyzyjnego podnoszenia i opuszczenia punktu celowania. Uszyta jest z Alcantary i naturalnej skóry, co zapewnia że jest bardzo wytrzymała na rozdarcia i przetarcie, a jednocześnie miła w dotyku. Połączenie tych materiałów zapewni długi okres użytkowania i dużą stabilność podczas oddawania strzału.
Jest możliwość uszycia poduszek o innych kształtach i wymiarach, w zależności od indywidualnych potrzeb. Przedstawione niżej poduszki mają następujące wymiary;

ObrazekCeny poduszek z wypełnieniem:
Najmniejsza 15 A; średnica 7.5 cm, wysokość 12 cm. Cena 32 zł
Średnia 15 B; średnica 9 cm, wysokość 13,5 cm. Cena 38 zł
Duża 15 C; średnica 10,5 cm, wysokość 15 cm. Cena 44 zł

Ceny poduszek bez wypełnienia:
15 A Cena 26 zł
15 B Cena 30 zł
15 C Cena 35 zł

Do ceny należy doliczyć koszty wysyłki.

 

13. Torba Transportowa

Dużą trzykomorowa torba transportowa uszyta z nieprzemakalnej Codury 600/600. Podstawa długość 56 cm, szerokość 30 cm, wysokość 30 cm. Komora główna 40 x 30 x 30 cm, dwie komory boczne 30 x 30 x 8 cm, wszystkie zamykane zamkami błyskawicznymi. W komorze głównej dodatkowo kieszeń na dokumenty lub portfel. Uchwyty transportowe i regulowany pas na ramię opasują torbę dookoła, wzmacniają całą konstrukcję i znacznie zwiększają możliwość przenoszenia ciężkich przedmiotów.

Obrazek

Cena 190 zł

Do ceny należy doliczyć koszty wysyłki.

 

14. Pokrowiec na karabinek bullup.

Pokrowiec o wymiarach 86 x 36 cm. Dwie kieszenie zewnętrzne, trzy kieszenie wewnętrzne. Pasy do mocowania karabinka wewnątrz pokrowca, dwa pasy regulowane na zewnątrz do przenoszenia pokrowca z karabinkiem na plecach. Usztywniane ścianki boczne zabezpieczają karabinek przed uszkodzeniem a jednocześnie usztywniają cały pokrowiec. Wszystkie kieszenie i pokrowiec zamykany wytrzymałym zamkiem błyskawicznym.

Cena w zależności od wymiarów i konfiguracji, ten konkretny pokrowiec w cenie 250 zł.
W dalszym ciągu nie szyję pokrowców dłuższych jak 90 cm.

Obrazek

ObrazekObrazek

 Hit Counter by technology news