SKPST LOK SKPST LOK "WIKING" Szczecin
Szczeciński Klub Pneumatycznego Strzelectwa Terenowego LOK "WIKING"

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
test chińskiego śrutu QYS Domed
Autor Wiadomość
MASZOT 
Administrator
Tomek


Wiek: 51
Dołączył: 03 Lut 2014
Posty: 2400
Skąd: Stargard
Wysłany: 2023-07-30, 14:49   test chińskiego śrutu QYS Domed

Na "beżowym" dyskusja o tym "wynalazku" ma już prawie 40 stron, a u nas poza luźnymi dyskusjami i zróżnicowanymi opiniami nie było ani jednego miarodajnego testu. Tak więc powiłem zobaczyć jak QYS sprawdza się w "paraniu". Kupiłem u Krzyśka w 4HFT.pl paczkę do testów i poczyniłem to, co poniżej...

Zrobiłem mały test porównawczy pomiędzy chińskim QYS Domed 4,50, a JSB Exact 4,52.
Aparatura testowa - Steyr LG 110 z długą lufą od HW100 i zamontowanym separatorem na wylocie oraz operator w postaci mojej skromnej osobiy.



Warunki wręcz idealne (strzelałem bardzo wcześnie zaraz po świcie, kiedy wiatr (odkąd już nie pamiętam) był praktycznie niewyczuwalny.
Najpierw oddane strzały na dystansie 40m - po 20 z każdego śrutu, czyszcząc lufę po każdej serii (tylko górne przestrzeliny).


Następnie po 10 strzałów na 50m:


Zrobiłem też test na chrono i w serii 50 strzałów z każdego śrutu, branego bez sortowania, prosto z pudełka, na JSB Exact maiłem V0 w przedziale 237-241 m/s z przewagą na średnią 240 m/s i dwoma trzema odskokami na 235 m/s oraz 242 m/s.
Na QYS Domed natomiast, uzyskałem coś co nie przytrafiło mi się ani razu od czasu mojej starej AA S400 - wszystkie 50 strzałów z V0 w przedziale 238-240 m/s, bez jakichkolwiek odskoków od tych wartości.


Dla Exact pokazuje mi to samo.

Wnioski? Oceńcie sami. Ja natomiast mam już w domciu kolejną partią świeżutkich paczuszek z QYS.
_________________

Wszyscy wiedzą, że są rzeczy niemożliwe do zrobienia, aż znajdzie się taki, co o tym nie wie i je czyni.
 
 
krystianzach 
SKPST
krystianzach

Wiek: 33
Dołączył: 28 Lip 2014
Posty: 826
Skąd: Goleniów
Wysłany: 2023-08-07, 20:50   

Jak wchodził qys na rynek kilka lat temu i zakupiłem pierwsze paczki to wszyscy sceptycznie do tego podchodzili.
3 rodzaje dome streamlined i pointed.
Po kilku testach jeszcze na waltherze z lufą 49cm wyszło że najlepsze skupienia robił pointed :shock: :shock: :shock:
Od tamtego momentu strzelałem chińczykiem dopóki walther nie zmienił własciciela. Skupienia rzędu 15-20mm z palika na 40m nie były jakimś wybitnym kłopotem.
Ligi w Poznaniu też strzelałem tym śrutem i zadarzało się kończyć na podium.
Problemu nie ma z czarami jak w przypadku exacta. Jeżeli lata to bierze się prosto z puszki i wystarczy. Reszta w rękach operatora.
A exact teraz to tylko magiczne matryce, kody z pudełek, ważenie, mycie święcenie. I na koniec okazuje się że uj z tego wychodzi.
A ryżowy kolega leci z punktu A do puntku B tak jak powinien. Ponieważ jest zwykłym pracownikiem, a nie pepikiem błąkajacym się po barach :-D :-D
_________________
"A wszystko przez to, że babka telewizora nie miała...."
Diana 54 air king
Dianka 75
 
 
lisek 
SKPST
lisek


Wiek: 51
Dołączył: 04 Lut 2014
Posty: 1839
Skąd: Nowogard
Wysłany: 2023-08-08, 17:20   

W FTP 900 też QYS lata o wiele lepiej od exacta.
_________________
Air Arms HFT 500 + Valiant Themys HFT
***** ***

 
 
robiko
SKPST

Dołączył: 11 Mar 2014
Posty: 285
Wysłany: 2024-04-03, 23:24   

Dzisiaj też potestowałem QYS-a.Streamlined lata bardzo fajnie.Ale zauważyłem że każdy z nich wylatuje z prędkością mniejszą o około 12-14 m/s.Za to bardzo stabilnie.Na exactcie mam prędkość 234-238 a na QYS 223-224.Robiłem parę prób i za każdym razem tak samo.
Myślę że na jakiś czas przejdę na QYS-a.Mam nadzieję że jakieś zawody zaliczę w tym roku.
_________________
W życiu nie jest sztuką podejmować decyzje a żyć z ich konsekwencjami.
Mark Twain
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wsparcie dla forum zapewnia Speed Computer Service, kontakt: sklep@scs.szczecin.pl