SKPST LOK SKPST LOK "WIKING" Szczecin
Szczeciński Klub Pneumatycznego Strzelectwa Terenowego LOK "WIKING"

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Inne pasje...
Autor Wiadomość
czester78 
SKPST
Były I Sekretarz


Wiek: 45
Dołączył: 06 Lut 2014
Posty: 427
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2020-04-19, 23:42   Inne pasje...

Cz 1.

Hej wszystkim,
Jako że sytuacja jest jaka jest na świecie a tu na forum jedni ulepszają swoje nowe zabawki, drudzy strzelają się z kosmitami i dupczą obce baby ;) i to publicznie ogłaszają to ja też coś opiszę.

W moim życiu od dzieciństwa były dwie pasje wędkarstwo i strzelanie.
Urodziłem się w "zboczono" wędkarskiej rodzinie od strony ojca i wszelkie wakacje oraz chwile wolne były spędzane na rybach. Szczególnie jak jechałem na wakacje do Babci na wieś to co pamiętam chyba od 5 roku życia to wieczny pobyt nad wodą. Później w dorosłym życiu była mała pauza ale może o tym później.
U tej samej Babci tuż za drzwiami było jeszcze jedne cudo na które dostawałem trzęsących rączek jeszcze przez wiele lat, była to wiatrówka a bardziej broń bo na pozwolenie o broń IŻ 38. Malutki karabinek ( teraz malutki) który może miał 5-6J. Wyobraźcie sobie że żadna wiatrówka nie dawała mi tyle szczęścia co tamta. ja czekałem 10 miesięcy żeby jechać do babci i móc postrzelać. Śrut oczywiście nie był ogólnie dostępny i był mi wydzielany choć czasami jak był dobrobyt i się dorwałem do pudełka nie było większego problemu aby poszło 500 szt. w ciągu dnia. W życiu nic nie istniało ważniejszego niż ta wiatrówka!!! z tego co mi wiadomo nadal stoi za tymi samymi drzwiami i do tej pory jak wezmę ją w rękę to jakoś ciepło się w środku robi i rączki też lekko drżą .
No ale w sunie to ja nie o tym...
Tak jak już wspomniałem większość mojego dzieciństwa była spędzona nad wodą, ja jako 6 latek umiałem więcej węzłów wędkarskich robić niż teraz i znałem wszystkie ryby słodkowodne europejskie oraz ich nazwy po łacinie. taki miałem album z nazwami:)
wędkarstwo długo było w moim życiu i urwało się kiedy? jak się ożeniłem. Bo niby kiedy miało się urwać. Ale jak się ożeniłem z taką córką szatana - nie znacie jej ;)
Jakiś wielkich medalowych ryb za wiele nie miałem . Trafiło się kilka Boleni medalowych takich po 4-5 kg
Kilka dużych leszczy a poza tym to sama drobnica. Fajnie się łowi duże ryby ale w wędkarstwie też chodzi o coś innego. O ten spokój i naturę i ciszę. o jeszcze kupę innych rzeczy też .
po pierwszej żonie przyszedł czas na drugą i tu już powróciłem jak i do strzelania i do wędkarstwa. Ale sami wiecie jak to jest przychodzą dzieci i jak są małe to raczej nie ma czasu na wypady po pół dnia czy dłuższe.
W sumie jakieś 3 lata temu jak już Kuba podrósł i sytuacja materialna się polepszyła postanowiłem zrealizować swoje marzenia z młodości czyli mieć swoje pływadło coby łowić więcej, większe i w miejscach wcześniej niedostępnych. No i przystąpiłem do realizacji marzeń, oczywiście łowiłem tak samo mało i takie same małe tylko fakt w różnych miejscach. Pierwszy pomysł to ponton i taki zakupiłem




Jak już miałem swoje pływadełko zakupiłem echosonde wykupiłem jedno wędkowanie z takim lokalnym guru wędkarskim i zapragnąłem łowić sumy. Po małym szkoleniu wiedziałem jak do tematu podejść i zacząłem ich szukać. Narazie największy z nich miał 141 cm ( nie mam zdjęcia)
były też mniejsze np ten:




a i z rodzinką udało się coś złowić

http://youtu.be/J6zER_vcof0

W tym roku postanowiłem ponton zamienić na łódź, laminatu nie chciałem, na aluminiową nie było mnie stać i padła decyzja na polietylen. Bardzo wytrzymały materiał niezwykła udarowość. Bardzo często strażacy i WOPR je kupują a oni raczej nie uważają na sprzęt. W kwietniu pojechałem do fabtyki za Warszawę po odbiór




W domu małe przystosowanie do moich potrzeb i wyszło takie coś:






Jeszcze na wodzie to nie było. Z uwagi na aktualną sytuację nie było jak zwodować.
Przez tą pandemię nie ukrywam zmniejszyła się ilość robót i przez to człowiek też zaczał kombinować i tak myślałem i myślałem że troche wiem o tych rybach i mam czym i mam jak a dużo osób też by chciało spróbować i nawet chcą za to płacić to czemu nie miał bym zostać takim przewodnikiem wędkarskim. Tak więc rozszezrzyłem działalność firmy IQ-Home o kolejne PKD i zostałem"zawodowym" wędkarzem :)
w tym tygodniu ruszam z nagraniami i filmami reklamowymi na FB
Na razie logo w przygotowaniu





Pytanie czy z Pasji można albo powinno się robić komercję? Nie wiem ale dopóki będzie to pasją a ludzie, którzy będą wychodzić z mojej łódki bądą szczęśliwi i zadowoleni to myśle że pomysł jest ok.

Oczywiście drodzy koledzy jeśli ktoś z Was chciałby połowić ze mną ( z Tomkiem już jestem wstępnie umówiony) to robimy to po przyjacielsku i za darmo. !!!

Na tym kończę pierwszą część, mam nadzieję że dotrwaliście do końca . Myślę że kolejna część będzie miała dużo więcej fotek, filmów i ryb.

....cdn...
 
 
Artkor 
Wiking na wygnaniu


Wiek: 49
Dołączył: 04 Lut 2014
Posty: 443
Skąd: Ostrowite
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2020-04-20, 00:00   

Tak się spełnia marzenia, trzymam kciuki.
 
 
MASZOT 
Administrator
Tomek


Wiek: 51
Dołączył: 03 Lut 2014
Posty: 2401
Skąd: Stargard
Wysłany: 2020-04-20, 00:30   

Pięknie Łukasz. trzymam kciuki aby łódka jak najszybciej posmakowała wody. No i oczywiście podtrzymuję naszą umowę na wspólny wypad na łowy.



P.S. Masz PW.
_________________

Wszyscy wiedzą, że są rzeczy niemożliwe do zrobienia, aż znajdzie się taki, co o tym nie wie i je czyni.
 
 
Krauser 
SKPST
Mirek


Wiek: 55
Dołączył: 04 Lut 2014
Posty: 1572
Wysłany: 2020-04-20, 11:23   

O żesz w mordę....!
Cudeńko!
_________________
Nadzieja w ciemności się rodzi,
a sen wieczny nasz żywot dopełnia.
 
 
lisek 
SKPST
lisek


Wiek: 51
Dołączył: 04 Lut 2014
Posty: 1840
Skąd: Nowogard
Wysłany: 2020-04-20, 12:52   

Bajka :-)
_________________
Air Arms HFT 500 + Valiant Themys HFT
***** ***

 
 
Kris 
SKPST

Wiek: 50
Dołączył: 21 Sie 2017
Posty: 258
Skąd: Świdwin
Wysłany: 2020-04-20, 16:50   

Super Łukasz jednak mażenia się spełniają. Życzę "połamania kija " na wyprawach wędkarskich.
 
 
Mario_64 
SKPST


Dołączył: 12 Lut 2014
Posty: 1537
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2020-04-24, 17:21   

Super Łukasz.
Również trzymam kciuki. Zarażaj kolejnych pasjonatów. Ja po 30 latach niewędkowania też w poprzednie wakacje pomoczyłem kija. Przypomniały się lata dzieciństwa.
A z tą wiatrówką to mam podobne wspomnienie. Tylko zamiast babci to był w moim przypadku dziadek :). Dodatkowo konie, które były w jego stajni gotowe do powożenia bryczką i jazdy wierzchem.
_________________

LG 110FT, Domi-Hunter, LP 10, HW 98, Diana 75
 
 
czester78 
SKPST
Były I Sekretarz


Wiek: 45
Dołączył: 06 Lut 2014
Posty: 427
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2020-04-30, 18:55   

cz2....

No i popływane co ja będe pisał możecie sobie obejrzeć

https://www.youtube.com/watch?v=22v4DgClPVk

https://www.youtube.com/watch?v=azY1dGm8eqU

(poradzi ktoś jak zamieścić okienko z filmem a nie linki, co by się wyświetlało na forum)

we dwoje 37km/h, samemu przy gładkiej wodzie 42 km/h
Czyli całkiem sprawnie można się przemieszczać z miejsce na miejsce

Powstało też logo




W przygotowaniu też strona na FB

https://www.facebook.com/...02473054783100/



Teraz tylko ryby łowić....
 
 
WojtekZ 
SKPST


Wiek: 73
Dołączył: 27 Paź 2014
Posty: 307
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2020-04-30, 19:21   

A narty wodne to pociągnie ? Na śniegu jeżdżę co rok , to może spróbować .
Jak by było mało pary , to bym syna z wiosłami dosadził i by pociągnęło .

kurdę ale zazdraszczam nabytku.

W.Z.
 
 
lisek 
SKPST
lisek


Wiek: 51
Dołączył: 04 Lut 2014
Posty: 1840
Skąd: Nowogard
Wysłany: 2020-04-30, 21:09   

Super łajba :ok:
_________________
Air Arms HFT 500 + Valiant Themys HFT
***** ***

 
 
czester78 
SKPST
Były I Sekretarz


Wiek: 45
Dołączył: 06 Lut 2014
Posty: 427
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2020-04-30, 21:37   

Co do nart to moc na pograniczu, może być ciężko. Ale zamierzam ciągnąć kolo
 
 
lisek 
SKPST
lisek


Wiek: 51
Dołączył: 04 Lut 2014
Posty: 1840
Skąd: Nowogard
Wysłany: 2020-05-01, 17:44   

A tak pyrka moja fura ;-)
https://youtu.be/fpZ3WH17asU
_________________
Air Arms HFT 500 + Valiant Themys HFT
***** ***

 
 
czester78 
SKPST
Były I Sekretarz


Wiek: 45
Dołączył: 06 Lut 2014
Posty: 427
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2020-05-01, 23:34   

Bardzo chciałbym się takim przejechać choć chwilę( nawet 20 km/h). Jeździłem jakimiś sprężarkami wyścigowymi ale taki klasyk z takim wydechem...!!! Bajka !!! Ogólnie trochę boję się motorów i chyba dlatego jeszcze nic nie kupilem, ale bardzo chciałbym mieć. Ot taki paradoks
 
 
PawełW 
Paweł


Wiek: 63
Dołączył: 14 Mar 2014
Posty: 513
Skąd: Poznań
Wysłany: 2020-05-03, 16:15   

Cytat:
A tak pyrka moja fura


Piękna Hulajnoga :!: :!:
_________________
Daystate MK3, VORTEX Viper PST
 
 
lisek 
SKPST
lisek


Wiek: 51
Dołączył: 04 Lut 2014
Posty: 1840
Skąd: Nowogard
Wysłany: 2020-05-03, 20:12   

czester78 napisał/a:
Bardzo chciałbym się takim przejechać choć chwilę( nawet 20 km/h). Jeździłem jakimiś sprężarkami wyścigowymi ale taki klasyk z takim wydechem...!!! Bajka !!! Ogólnie trochę boję się motorów i chyba dlatego jeszcze nic nie kupilem, ale bardzo chciałbym mieć. Ot taki paradoks

Jak się spotkamy , to się przejedziesz ;-)
_________________
Air Arms HFT 500 + Valiant Themys HFT
***** ***

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wsparcie dla forum zapewnia Speed Computer Service, kontakt: sklep@scs.szczecin.pl