SKPST LOK SKPST LOK "WIKING" Szczecin
Szczeciński Klub Pneumatycznego Strzelectwa Terenowego LOK "WIKING"

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
HW 100
Autor Wiadomość
WojtekZ 
SKPST


Wiek: 73
Dołączył: 27 Paź 2014
Posty: 307
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2018-12-11, 00:20   HW 100

Człowiek się nie obejrzał , a tu minęło 5 lat jak giwerka zaznaje ciśnienia i co ?
A no podkręcam ja sobie kartusz w system (bom go odkręcił co by ulżyć maszynce
po ostatnim strzelaniu ) , żeby postrzelać a tu s............ i część powietrza powróciła do natury.
No cóż , zacisnąłem szczęki syknąłem kur.... i zacząłem myśleć .
Dobra , z tej już nie postrzelam , ale mam jeszcze inne . No tak , ale tej nie odpuszczę .
W ęternecie znalazłem co mówią o przeciekach , jak wygląda schemat regulatora i takie tam .
Odkręciłem drewienko i ukazały się trzy wspominane dziurki - jedna malutka do komory gdzie wkręcamy kartusz no i z niej leci , dobra nasza mam taką uszczelkę w korku do spuszczania powietrza z kartusza i zaraz podmienimy , podmieniam i .... gie dalej syczy z tej i jeszcze z trzeciej , z drugiej nie bo zakręcona korkiem . Psia krew bez kluczy się nie obejdzie .
Wszystko pod górkę . Przynoszę klucze z pracy i wykręcam z bloku regulatora zaworek zwrotny - wygląda OK . W środku regulatora widać jakiś tłoczek ze szpindelkiem
( to chyba ten gościu któren naciska na kulkę zaworka zwrotnego co by cobie dopuścić powietrza z kartusza ) to go szczypcami za szpindalek i cholerka wyrwało się wszystko ,
łącznie z paroma sprężynkami talerzowymi , ale tu go mamy - uszczelka na której siedzi zaworek zwrotny do kosza - twarda i krucha . W pracy widziałem podobną to jutro przyniosę .


C.D.N
 
 
lisek 
SKPST
lisek


Wiek: 51
Dołączył: 04 Lut 2014
Posty: 1845
Skąd: Nowogard
Wysłany: 2018-12-11, 11:52   

Wojtek, za mało strzelałeś z Hawusi i spruchniała ;-)
_________________
Steyr LG 110 + Valiant Themys HFT
***** ***

 
 
Mario_64 
SKPST


Dołączył: 12 Lut 2014
Posty: 1537
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2018-12-11, 18:45   

Wojtku powietrze skisło i skutecznie strawiło uszczelkę albo zupełnie inaczej :)
_________________

LG 110FT, Domi-Hunter, LP 10, HW 98, Diana 75
 
 
WojtekZ 
SKPST


Wiek: 73
Dołączył: 27 Paź 2014
Posty: 307
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2018-12-11, 23:57   

Koledzy , spokojna uczesana , uszczelka jest i parę jej podobnych, może coś się dobierze .
No to zaczynamy :
1. Tłok do tulei
2. Uszczelka na tuleję
3. Zestawik hop na sprężynki -uszczelka trochę przygruba , ale co tam , się dociśnie .
4. Zaworek wkręcamy na mocno
5. Łapki zacieramy , dokręcamy kartusz .
Ten cholerny kartusz , jeszcze nie do końca wkręcony ,a już pozbywa się powietrza .
Wszystko piszczy jak głupie .
Sprawdzam paznokciami tkliwość skóry nad uchem ( chwila na zastanowienie ) , to jak z przodu dobrze , to może z tyłu coś nie teges .Może uszczelka zbyt gruba , może sprężyna źle
ułożona - cza zobaczyć . Rady człowiek że się śmieli.... dalej kluczem kręcić żwawo imbus w lewo , imbus w prawo .... oddzielam część powietrzną od sterowania i teraz widać korek naciągu sprężyn regulatora . Znalazłeś granat - wiadomo - do ogniska ,widzisz sznurek-pociągnąć , widzisz korek - coś mnie podkorciło - odkręciłem ( przy okazji bloczek zaworu strzałowego ) , wysypały się sprężynki regulatora i ten tłoczek z tulejki .
Podkręcam kartusz - cisza .Teraz wiem -uszczelka kartusza OK , zaworek OK ,tylko te parszywe oringi tulei i tłoczka psują całą przyjemność . Tych drani nie mam ( a tak dobrze wyglądały ) .
Znowu rycie w ęternecie i znalazłem zestaw z wymiarami ( ale czy dobre ,czy od mojej wersji , to nie wiadomo ) nawet niektóre twardości były podane . Złożyłem zapytanie u AK ,
ale czekać na odpowiedź z Weihraucha ? , a tu pili . Dzwonię do Oringa ,a tu miła pani odpowiada iż wszystkie mają . Sklep trochę daleko , z pracy się nie wyrwę - w sobotę czynne . Pani cierpliwie wypisała i powiedziała śmieszną cenę ( jakieś parę złotych ).
Żeby nie było śmiesznie podwoiłem zestaw i poprosiłem o kilka podwymiarów , tak dla bezpieczeństwa .
Gumki mam , no to jazda ( co prawda sobota , co prawda moje 68 urodziny , co prawda z gumkami po drodze przywiozłem tort i picie , co prawda goście za parę godzin przyjdą ) ale
łapki świerzbią - składam . Mało mnie szlag nie trafił ( co ma się nie rozsypać , to na pewno się rozsypie ) sprężynki w komplecie nanizane na wkrętak poleciały w cholerę .
Wyzbierałem . W komplecie sprzedają 16 szt. ja znalazłem 15 i koniec , nawet listwę przypodłogową oderwałem, a może i było 15 ?
Wstępnie naprężyłem sprężynki , podłączam kartusz i pierwszy prezent urodzinowy

CISZA

No ale żeby nie było za ładnie , to przypomnę o tym że luzując korek regulacji napięcia sprężyn zepsułem nastawę ciśnienia za regulatorem - jest to drobiazg , podłącza się manometr i ustawia ciśnienie w okolicach 90 bar .

Tylko że ja q......wa nie mam takiego manometru ani takiej p...... nej przyłączki .
Ale zrobię ( manometr od przetoczki i tylko przyłączka )
Znowu paznokcie za ucho , przecież spustu nie ruszałem - młotek ma tę samą energię , to po to ,żeby była prędkość wylotowa śrutu na odpowiednim poziomie , to muszę tylko doregulować ciśnienie . Trochę roboty jest . Strzelam przez chrono -80m's ,odkręcam
regulator 100 stopni obrotu korka łącze system strzał już lepiej . Za czwartym razem jest dobrze 239,5 m/s i trzyma . Koniec , goście zaraz przychodzą .
W niedzielę szybko na strych , tarczka i bez regulacji optyki z 14 metrów jedna dziurka
trochę obok celu .

Wnioski :

Najpierw poczytać - a nie w trakcie
Przygotować zestaw oringów
Bez pośpiechu , bo wtedy mniej nerwów i błędów

Gdyby nie , to i tak lubię takie zabawy .

P.S 1 Dzisiaj ustawiłem lunetę jest OK
 
 
lisek 
SKPST
lisek


Wiek: 51
Dołączył: 04 Lut 2014
Posty: 1845
Skąd: Nowogard
Wysłany: 2018-12-12, 17:47   

Wojtku, wszystkiego najlepszego z okazji urodzin :piwo2:
_________________
Steyr LG 110 + Valiant Themys HFT
***** ***

 
 
WojtekZ 
SKPST


Wiek: 73
Dołączył: 27 Paź 2014
Posty: 307
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2018-12-12, 18:20   

Dzięki.
Przyda się .
Wszak 69 to diabelski złożenie .

W. Z.
 
 
WojtekZ 
SKPST


Wiek: 73
Dołączył: 27 Paź 2014
Posty: 307
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2018-12-12, 18:21   

Dzięki.
Przyda się .
Wszak 69 to diabelskie złożenie .

W. Z.
 
 
Mario_64 
SKPST


Dołączył: 12 Lut 2014
Posty: 1537
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2018-12-15, 10:30   

Wojtku trosakę spóźnione ale szczere przyjmij i ode mnie życzenia wszelkiej pomyślności i zdrowia przede wszystkim.
Fajnie się czyta Twoje opowieści :)
_________________

LG 110FT, Domi-Hunter, LP 10, HW 98, Diana 75
 
 
Slawek 
Mikcio


Wiek: 46
Dołączył: 08 Sie 2016
Posty: 57
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2018-12-15, 12:44   

Ech...jakoś mi umknęło.Wojtek sto lat,pomyślności i wszystkiego co najlepsze ;-)
_________________
Walther LGM-2, SWFA SS 10x42
 
 
WojtekZ 
SKPST


Wiek: 73
Dołączył: 27 Paź 2014
Posty: 307
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2018-12-15, 12:46   

Dzięki Mario .
A co do Świdwina , to jak tam?

W.Z.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wsparcie dla forum zapewnia Speed Computer Service, kontakt: sklep@scs.szczecin.pl