SKPST LOK SKPST LOK "WIKING" Szczecin
Szczeciński Klub Pneumatycznego Strzelectwa Terenowego LOK "WIKING"

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
VIII Puchar Wikinga 18 marzec 2018
Autor Wiadomość
Alex 

Dołączył: 07 Gru 2015
Posty: 49
Skąd: Świdwin
Wysłany: 2018-03-15, 08:00   

Tor- 40 celi. 10 stanowisk po 4 cele. 8 figurek znanych, kupionych gdzieś na beżowym , jak wcześniej wspomniałem reszta rysowana i wykonana od A do Z przez nas. Część toru ze starymi celami to prościzna, reszta (mam nadzieję) będzie wyzwaniem. Na razie mamy ustawione 20 figurek z kilkoma zmyłkami.

Tak jak Krzysiek napisał zabierzcie czajnik elektryczny i kuchenkę elektryczną oraz karty startowe. Ma być chłodno, ognisko rano rozpalimy więc będzie ciepełko.

Mamy dwie butle 300 barowe. Weźcie końcówki lub przetoczki do napełnienia kartuszy (do Steyra mamy). Pamiętajcie żeby były przystosowane do zaworu 300 barowego (długi gwint).

Reszta info później.
 
 
czester78 
SKPST
Były I Sekretarz


Wiek: 45
Dołączył: 06 Lut 2014
Posty: 427
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2018-03-15, 22:22   

Mogę kogoś zabrać z prawego brzegu. Mam jedno miejsce i wielka pakę. Wyjazd 8.00 z szczecina.
Czajnik mogę zabrac
 
 
Krauser 
SKPST
Mirek


Wiek: 55
Dołączył: 04 Lut 2014
Posty: 1572
Wysłany: 2018-03-16, 08:18   

Jest realna możliwość, że nie uda mi się przyjechać. Będę starał się zażegnać zagrożenie ale sytuacja jest mocno dynamiczna i ciężko coś przewidzieć.
Mam kuchenkę elektryczną to wezmę, ewentualnie w niedzielny poranek komuś przekażę.
_________________
Nadzieja w ciemności się rodzi,
a sen wieczny nasz żywot dopełnia.
 
 
Kris 
SKPST

Wiek: 50
Dołączył: 21 Sie 2017
Posty: 258
Skąd: Świdwin
Wysłany: 2018-03-16, 21:25   

Niestety droga dojazdowa jest w fatalnym stanie można przejechać tylko samochodem terenowym. W związku z tym nasza propozycja jest taka by w nawigację wpisać INTERMARCHE Świdwin gdzie będziecie mogli zostawić samochody .Niedziela jest dniem wolnym od handlu więc cały parking jest dla nas ;-) . Na miejsce dowieziemy was naszą dobrą starą terenówką.. Na wasze konta wyślę mój numer telefonu i w razie możliwości dzwońcie z drogi, że zbliżacie się do Świdwina wtedy wyjadę wam naprzeciw. Przepraszam za niedogodności włożyliśmy dużo pracy z Mirkiem na przygotowania i przykro byłoby rezygnować z zawodów u nas.
Program zawodów :
-przejażdżka samochodem terenowym 1500 m w jedną stronę :-D
-strzelanie
-ognisko
Menu :zupa gulaszowa, kiełbaski,kawa,herbata
Serdecznie zapraszamy
Ostatnio zmieniony przez Kris 2018-03-17, 14:45, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
lisek 
SKPST
lisek


Wiek: 51
Dołączył: 04 Lut 2014
Posty: 1839
Skąd: Nowogard
Wysłany: 2018-03-16, 22:39   

Przyszedłbym na pieszo , nawet z Nowogardu :mrgreen:
_________________
Air Arms HFT 500 + Valiant Themys HFT
***** ***

 
 
Alex 

Dołączył: 07 Gru 2015
Posty: 49
Skąd: Świdwin
Wysłany: 2018-03-17, 06:25   

Krzysiek nie napisał, że Beata dwie babki piecze. Jak się nie udadzą (co jest mało prawdopodobne ale trzeba mieć nadzieję :mrgreen: ) to będą 4 babki: dwie z zakalcem i dwie bez.
 
 
Krauser 
SKPST
Mirek


Wiek: 55
Dołączył: 04 Lut 2014
Posty: 1572
Wysłany: 2018-03-17, 12:00   

Udało mi się załatwić sprawę, która mogła mi zablokować wyjazd na nasze spotkanie.
Zerknąłem na jutrzejszą pogodę :shock: Wiatr, wiatr i wiatr. Jeżeli nic się nie zmieni to zobaczymy rzeź niewiniątek :mrgreen: Siódemka z przodu będzie wyzwaniem. Ale to dobrze, ja jestem zadowolony. Oby tylko temperatura, ta odczuwalna nie była zbyt bolesna.

Jaki dokładni jest problem z drogą ? Przymroziło i do jutra potrzyma czyli błota nie będzie.
Koleiny takie wysokie są ?

Przy dużym wietrze mogą być problemy z ogniskiem.
_________________
Nadzieja w ciemności się rodzi,
a sen wieczny nasz żywot dopełnia.
 
 
Kris 
SKPST

Wiek: 50
Dołączył: 21 Sie 2017
Posty: 258
Skąd: Świdwin
Wysłany: 2018-03-17, 15:31   

Właśnie Mirek koleiny na osobówkę są trochę wysokie. Poza tym mróz jakiś słaby, cały czas jest błoto. Z ogniskiem nie powinno być problemu dzisiaj paliło się dobrze.
 
 
Alex 

Dołączył: 07 Gru 2015
Posty: 49
Skąd: Świdwin
Wysłany: 2018-03-17, 15:53   

Dopiero co wróciliśmy z Krzyśkiem z ostatnich przygotowań toru. Kilzony pomalowane, schną w piwnicy.

Warunki pogodowe :mrgreen: :

1. Stawy przez chwilę odmarzły (z brzegów), w tej chwili kto chce a ma łyżwy może przyjechać i po lodzie pojeździć : Jednym słowem mróz trzyma się mocno.

2. Wiatr, wczoraj wyciągnąłem z ciekawości wiatromierz który pokazał 4,7 m/s, więc lajcik :lol: a nie był to najsilniejszy podmuch wiatru. Jakby wiatr wiał ze stałą prędkością to być może dałoby się to jakoś opanować ale jego powiewy przypominają serię 20- 40 sekundowych szkwałów w trakcie których i tak wiatr wieje z różną intensywnością.

"Rzeź niewiniątek" to za mało powiedziane. Ja jeszcze na takim wietrze nie strzelałem. Będzie fajnie.
Z drugiej strony jutro ma być cieplej i wiatr mniejszy. Jedynym pozytywnym elementem jest to, że wczoraj i dzisiaj wiał z tego samego kierunku.

Tor jest tak ustawiony, że w zależności od stanowiska wiatr będzie z różnych kierunków.

3. Jeżeli będzie wiatr 8-) to z ogniskiem nie będzie problemu.

4. Z drogą jest ten problem, że dwa dni temu ciągnik z ciężką maszyną przejechał po drodze która była rozmarznięta ale kałuże nie zdążyły do końca wyschnąć. Porobił spore koleiny.
Nie mieliśmy na to wpływu a naprawić jej już nie zdążymy.

Nie chcemy żebyście samochody w błocie uwalili albo coś w nich uszkodzili, dlatego proponujemy żebyście zostawili samochody na parkingu Intermarche (będzie pusty) a my porobimy za taryfiarzy. Nie ma z tym żadnego problemu. Parking jest 20m od drogi na nasz staw, a do stawu jest raptem 1,5km. Dla naszej 30-letniej Vitary to tyle co nic.

Zresztą, obejrzycie drogę i jeżeli dojdziecie do wniosku, że spokojnie dojedziecie to podrzucimy Was z powrotem po samochód.


Jeżeli ktoś będzie sobie życzył to może zostawić samochód na naszym podwórku. To też nie jest daleko. Mniej więcej 3 km do stawu.

Jeżeli się nic nie zmieni to ze względu na warunki pogodowe (głównie wiatr) zdobycie ponad 70pkt będzie mistrzostwem świata. Dla porównania: ostatnie zawody na Łęsku odbyły się w cieplarnianych warunkach.
 
 
lisek 
SKPST
lisek


Wiek: 51
Dołączył: 04 Lut 2014
Posty: 1839
Skąd: Nowogard
Wysłany: 2018-03-18, 19:58   

Krzyśku i Mirku, wielkie dzięki za super zawody na Waszej świetnej miejscówce. Naprawdę napracowaliście się. Tor był ciekawy a "wiaterek" zrobił swoje :-) Mam nadzieję, że to nie ostatni raz. Beacie i Izie dziękuję za pyszne jedzonko.
_________________
Air Arms HFT 500 + Valiant Themys HFT
***** ***

 
 
Rafal Graszk 
SKPST
RafalG

Dołączył: 05 Lis 2017
Posty: 91
Skąd: Stargard
Wysłany: 2018-03-18, 20:23   

Naprawdę ciekawe i fajne miejsce, pewnie latem jest jeszcze fajniej :)
Dziękuję za perfekcyjną organizacje, przepyszne jedzenie, ognisko i wyborne towarzystwo.
Gratuluję pomysłów na tor. Brak 7 to chyba sukces dla ustawiaczy ;) Mam nadzieję że mnie jeszcze kiedyś zaprosicie.
 
 
Alex 

Dołączył: 07 Gru 2015
Posty: 49
Skąd: Świdwin
Wysłany: 2018-03-19, 14:50   

Pewnie, że zaprosimy.

Warunki były ciężkie, porywisty wiatr, trochę zdradzieckiego wiaterku na górce, ciepło też nie było w ostateczności nikt bez zera :mrgreen: z zawodów nie wyjechał.

Było fajnie, przy następnym razie postaramy się poprawić tor tak, żeby był trudniejszy technicznie bo taki wiatr nie trafia się często.

ps. Ci co chcą mieć wiatrowskazy marki Alex i Kris proszeni są o podanie następujących danych:

- średnicy lufy,
- wersji obejmy (czy ma być taka jaką ma Krzysiek czy taka jaką mam ja),
- długość antenki 15cm (taką miał Krzysiek) czy 20cm (taką mam ja).

Dotyczy to wszystkich którzy byli u nas na zawodach (oczywiście Ci którzy chcą).
Jak podacie mi dane bez zbędnego ociągania to może zdążę przywieźć (przynajmniej część) na zawody do Poznania.
 
 
lisek 
SKPST
lisek


Wiek: 51
Dołączył: 04 Lut 2014
Posty: 1839
Skąd: Nowogard
Wysłany: 2018-03-19, 17:05   

To ja poproszę o wersję Alex na lufę 16 mm. + na lufę 12 mm. Do Hanki S 400 . Może jeszcze samą obejmę na lufę od Hatsana :zaciera rece: :zaciera rece:
_________________
Air Arms HFT 500 + Valiant Themys HFT
***** ***

 
 
Slawek 
Mikcio


Wiek: 46
Dołączył: 08 Sie 2016
Posty: 57
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2018-03-19, 17:46   

Zawody super,miejscówka bajeczna,jedzonko przepyszne.Jak to Mario powiedział?"Jesteś najbardziej odpowietrzonym człowiekiek dzisiaj" :-D Mowa oczywiście o porwanych spodniach...I dlatego tak słabo mi poszło:żart.Pierwszy raz strzelałem przy takim wietrze i było to dla mnie wielkie wyzwanie.Trzeba teraz wyciągnąć wnioski i nauczyć się pokory,aczkolwiek staram się podchodzić do wszystkich zawodów na luzie i na wesoło.Każde spotkanie z Wami jest ekstra imprezką i do następnego... :-D
_________________
Walther LGM-2, SWFA SS 10x42
 
 
Mario_64 
SKPST


Dołączył: 12 Lut 2014
Posty: 1537
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2018-03-19, 18:18   

Tak było super sympatycznie i bardzo dobry trening wiatrowy. Miejscówka wyborna.
_________________

LG 110FT, Domi-Hunter, LP 10, HW 98, Diana 75
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wsparcie dla forum zapewnia Speed Computer Service, kontakt: sklep@scs.szczecin.pl