SKPST LOK SKPST LOK "WIKING" Szczecin
Szczeciński Klub Pneumatycznego Strzelectwa Terenowego LOK "WIKING"

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: MASZOT
2017-11-13, 17:27
VIII Puchar Wikinga 2017/2018
Autor Wiadomość
Krauser 
SKPST
Mirek


Wiek: 55
Dołączył: 04 Lut 2014
Posty: 1572
Wysłany: 2017-10-02, 15:53   VIII Puchar Wikinga 2017/2018

Chciałbym aby w tym roku ponownie ruszyły rozgrywki naszego Pucharu.
Ponieważ strzelnica na Łukasińskiego będzie od stycznia niedostępna najlepszym miejscem do strzeleckiej rywalizacji będzie piękna miejscówka w Łęsku-Smolnikach.
Mamy świetny wzór do naśladowania czyli spotkania na małej, kameralnej strzelnicy w Policach.
To tam rozegrane zostały pierwsze zawody Wikingów.
W banalnie prosty sposób. Dwa stanowiska po 10 celów ( 2 grupy zawodników), strzelane od lewej do prawej w serii po dwie i zmiana strzelca, który strzelał do kolejnych. Po zamknięciu kółka grupy zamieniały się na stanowiskach.
Rozgrywki były zawsze ciekawe i emocjonujące a co zaskakujące nikomu nie udało się ustrzelić kompletu 40 punktów pomimo znajomości terenu.
Podobnie jak w Policach plusem jest duża wiata co gwarantuje dobre warunki dla uczestników.
Gorzej z beczko-kominko-grillem, który dostarczał ciepło i pieczone kiełbaski w Policach.
Ale jak nie MY to KTO da radę ? :-D
Koncepcję rozgrywek możemy dopracować na miejscu w terenie.

Żeby rozpocząć z przytupem proponuję otwarcie zawodów na 15.10 u mnie na krauserowni.
Przez 2 tygodnie przygotuję teren pod zawody, rozplanuję stanowiska a cele ustawimy wspólnie dzień przed rozgrywką. I żeby naprawdę było z przytupem to postawimy DWA tory po 30 celów. :mrgreen:

Czy komuś coś nie pasi ? :pali faje:
_________________
Nadzieja w ciemności się rodzi,
a sen wieczny nasz żywot dopełnia.
 
 
lisek 
SKPST
lisek


Wiek: 51
Dołączył: 04 Lut 2014
Posty: 1842
Skąd: Nowogard
Wysłany: 2017-10-02, 17:35   

Pasi :mrgreen:
_________________
Steyr LG 110 + Valiant Themys HFT
***** ***

 
 
Krauser 
SKPST
Mirek


Wiek: 55
Dołączył: 04 Lut 2014
Posty: 1572
Wysłany: 2017-10-02, 18:30   

Fajnie Grzesiu ale może bardziej treściwie się wypowiedz. :-) Inni też jakby coś pisali.
Pomysły, propozycje konkurencji czy zostajemy przy HFT czy robimy coś bardziej pod TM ?
A jeżeli w stronę Turnieju Mistrzów to jak przeliczać punkty ?
To wszystko ma znaczenie w papierologii ale i tak Najważniejsza jest Dobra Zabawa (NDZ).
_________________
Nadzieja w ciemności się rodzi,
a sen wieczny nasz żywot dopełnia.
 
 
lisek 
SKPST
lisek


Wiek: 51
Dołączył: 04 Lut 2014
Posty: 1842
Skąd: Nowogard
Wysłany: 2017-10-02, 19:02   

Myślę, że zostańmy przy HFT, zawsze to trening przed przyszłorocznym pucharem PFTA. TM możemy zrobić przy okazji na leśnej chacie.
Druga sprawa, trzeba by ustalić jakiś terminarz rozgrywek, żeby można było zaplanować czas.
Co do beczko-kominko-grilla, to w Łęsku mamy miejsce na ognisko i drewno w lesie ;-) a jak Patryk pozwoli to i z tyłu zabudowań gosp.
_________________
Steyr LG 110 + Valiant Themys HFT
***** ***

 
 
MASZOT 
Administrator
Tomek


Wiek: 51
Dołączył: 03 Lut 2014
Posty: 2402
Skąd: Stargard
Wysłany: 2017-10-03, 11:08   

Z racji, że moje sprawy służbowe klarują się, uwzględniam w planie swój udział w inauguracji naszego Pucharu.
Co do formy rozgrywek, to proponuję stare dobre HFT, choć bez nadmiernego łażenia, czyli coś na wzór starej formy z Polic, o której napisał Mirek. W Policach jednak, z racji specyfiki miejscówki, strzelaliśmy na całkowicie otwartej przestrzeni. W Łęsku można by stanowiska ustawić wykorzystując maksymalnie teren.
Poza tym wypadałoby by aby dla prowadzenia klasyfikacji ujednolicić ilość celów do ostrzału - tu proponuję 30 celów na trzech stanowiskach po 10 celów - dwa w lesie (w sumie 20 celów) i jedno na polanie (10 celów). Tak będzie zróżnicowanie i ciekawie, a za razem nie trzeba będzie nigdzie daleko łazić.


P.S.Można by też nieco urozmaicić nasze boje o dodatkowe kila celów ustawionych na dystansie 50-60m (taki mały hardcore) do ostrzału w ramach dodatkowej konkurencji rozgrywanej jednocześnie z naszym HFT. No ale to tylko takie moje rozmyślania.
_________________

Wszyscy wiedzą, że są rzeczy niemożliwe do zrobienia, aż znajdzie się taki, co o tym nie wie i je czyni.
 
 
Krauser 
SKPST
Mirek


Wiek: 55
Dołączył: 04 Lut 2014
Posty: 1572
Wysłany: 2017-10-03, 12:12   

W Policach aby przyśpieszyć ustawianie i zbieranie figurek nie wiązaliśmy sznurków, były tylko szpilowane do ziemi. Po całej serii szło się i podnosiło cele.
Zgadzam się co do 30 celów, przy czym w Łęsku gdy nie będzie opadów można zrobić np. 5x6 aby uatrakcyjnić rozgrywkę. Też nie trzeba będzie daleko chodzić. :-P
I tak wszyscy wiemy , że podstawa to bezpieczeństwo.

Odnośnie terminów moja propozycja jest taka:

1) 15.10.2017 - podwójne jak zrobimy
2) 11.11.2017 - tradycyjnie w Dzień Niepodległości - trzeba świętować - sobota
3) 10.12.2017 - połączone z mikołajkami
4) 6-7.01.2018 - 6 to święto
5) 11.02.2018
6) 18.03.2018 - zakończenie

Czyli wyjdzie 6 lub 7 zawodów - liczone 4
_________________
Nadzieja w ciemności się rodzi,
a sen wieczny nasz żywot dopełnia.
 
 
Kris 
SKPST

Wiek: 50
Dołączył: 21 Sie 2017
Posty: 258
Skąd: Świdwin
Wysłany: 2017-10-03, 14:07   

Mam pytanko, czy w zawodach mogą wystąpić zawodnicy ze Świdwina?Jeżeli tak to kiedy będą ustawiane tory. Nam pasowało by był to dzień zawodów wtedy moglibyśmy pomóc.
 
 
MASZOT 
Administrator
Tomek


Wiek: 51
Dołączył: 03 Lut 2014
Posty: 2402
Skąd: Stargard
Wysłany: 2017-10-03, 14:31   

Krzychu! No zlituj się przyjacielu!
Zacznijcie w końcu traktować się jak stali członkowie naszej wikingowej ferajny.
Zawsze jesteście u nas mile widziani.
Co do ustawiania torów na nasze pucharowe rozgrywki, to zawsze spotykaliśmy sie na miejscu zawodów z rańca i do 11.00 ustawialiśmy tory. Potem rywalizacja (nie zajmowało nam do nigdy więcej niż 2 godziny), a potem wspólne ognisko, pogawędki.
Tak więc wstępnie terminy macie powyżej.
_________________

Wszyscy wiedzą, że są rzeczy niemożliwe do zrobienia, aż znajdzie się taki, co o tym nie wie i je czyni.
 
 
krystianzach 
SKPST
krystianzach

Wiek: 33
Dołączył: 28 Lip 2014
Posty: 826
Skąd: Goleniów
Wysłany: 2017-10-03, 14:54   

Cytat:
P.S.Można by też nieco urozmaicić nasze boje o dodatkowe kila celów ustawionych na dystansie 50-60m (taki mały hardcore) do ostrzału w ramach dodatkowej konkurencji rozgrywanej jednocześnie z naszym HFT. No ale to tylko takie moje rozmyślania.

To jest dobry pomysł. Nawet mozna strzelic cos na skupienie z wysokich łokci ;-)
Po ostatnim strzelaniu na polance myśle że mógłbym kilka osób przeskoczyć 8-)
_________________
"A wszystko przez to, że babka telewizora nie miała...."
Diana 54 air king
Dianka 75
 
 
MASZOT 
Administrator
Tomek


Wiek: 51
Dołączył: 03 Lut 2014
Posty: 2402
Skąd: Stargard
Wysłany: 2017-10-03, 14:58   

To przeskocz mnie - położę się brzuchem do góry. :mrgreen:

A tak na poważnie, to chodziło mi po prostu o cele HFT, które znajdowałyby się na torze, lecz ustawione na dalszych dystansach, a odległości do nich byłyby podane. Wyniki zapisywałoby się na dodatkowej tabeli na karcie.
_________________

Wszyscy wiedzą, że są rzeczy niemożliwe do zrobienia, aż znajdzie się taki, co o tym nie wie i je czyni.
 
 
Kris 
SKPST

Wiek: 50
Dołączył: 21 Sie 2017
Posty: 258
Skąd: Świdwin
Wysłany: 2017-10-03, 15:35   

Dzięki Tomku za wyczerpującą odpowiedź ;-) bardzo mi miło. Jak dla mnie terminy są ok,postaramy z Mirkiem stawić się na wszystkich zawodach.Teraz interesuje mnie o której zbiórka 15.10.2017 i gdzie.
 
 
Kris 
SKPST

Wiek: 50
Dołączył: 21 Sie 2017
Posty: 258
Skąd: Świdwin
Wysłany: 2017-10-03, 16:39   

Cytat:

A tak na poważnie, to chodziło mi po prostu o cele HFT, które znajdowałyby się na torze, lecz ustawione na dalszych dystansach, a odległości do nich byłyby podane. Wyniki zapisywałoby się na dodatkowej tabeli na karcie

To może ustalmy ile i jakie wielkości KZ na jakich odległościach.Można było by poćwiczyć.
 
 
lisek 
SKPST
lisek


Wiek: 51
Dołączył: 04 Lut 2014
Posty: 1842
Skąd: Nowogard
Wysłany: 2017-10-03, 17:47   

Taka jednorazowa prośba aby zawody z dnia 11.11.2017 - tradycyjnie w Dzień Niepodległości - trzeba świętować - sobota, przenieść na 12.11.2017 - niedziela. Moja córa ma osiemnastkę i będę musiał być w domu a bardzo chciałbym wziąć udział w zawodach ;-) W zamian za to zobowiązuję się do przywiezienia ciasta :mrgreen:
_________________
Steyr LG 110 + Valiant Themys HFT
***** ***

 
 
lisek 
SKPST
lisek


Wiek: 51
Dołączył: 04 Lut 2014
Posty: 1842
Skąd: Nowogard
Wysłany: 2017-10-04, 12:20   

Ewentualnie rozgrwkę listopadową można zrobić przy okazji leśnej chaty. I jeszcze jedno, przy okazji zawodów możemy jak ostatnio zrobić ściepę do puszki czyli piątaka, a cwaniaki dychę :mrgreen:
_________________
Steyr LG 110 + Valiant Themys HFT
***** ***

 
 
Krauser 
SKPST
Mirek


Wiek: 55
Dołączył: 04 Lut 2014
Posty: 1572
Wysłany: 2017-10-04, 16:11   

Nie ma problemu, żeby przełożyć na 12.11.
Przy Leśnej Chacie to będą inne rozrywki.
_________________
Nadzieja w ciemności się rodzi,
a sen wieczny nasz żywot dopełnia.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wsparcie dla forum zapewnia Speed Computer Service, kontakt: sklep@scs.szczecin.pl