SKPST LOK SKPST LOK "WIKING" Szczecin
Szczeciński Klub Pneumatycznego Strzelectwa Terenowego LOK "WIKING"

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
IX Kaszubski Puchar Field Target
Autor Wiadomość
Mario_64 
SKPST


Dołączył: 12 Lut 2014
Posty: 1537
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2017-05-07, 21:36   

Super. Ja też dotarłem Rubikowozem :)
_________________

LG 110FT, Domi-Hunter, LP 10, HW 98, Diana 75
 
 
lisek 
SKPST
lisek


Wiek: 51
Dołączył: 04 Lut 2014
Posty: 1842
Skąd: Nowogard
Wysłany: 2017-05-09, 12:44   

Tak się stało, że mamy z Olą taką samą ilość punktów, a przez małe niedopatrzenie nie doszło do dogrywki o 3 miejsce. Uzgodniliśmy z Olą , że dogrywka odbędzie się przy następnym spotkaniu . Biorę się za trening bo nie będzie łatwo :-D
_________________
Steyr LG 110 + Valiant Themys HFT
***** ***

 
 
MASZOT 
Administrator
Tomek


Wiek: 51
Dołączył: 03 Lut 2014
Posty: 2402
Skąd: Stargard
Wysłany: 2017-05-09, 13:30   

A jak to się stało? Dlaczego cel nr 19 został anulowany? Pewnie za jego sprawą wyniki się pozmieniały.
_________________

Wszyscy wiedzą, że są rzeczy niemożliwe do zrobienia, aż znajdzie się taki, co o tym nie wie i je czyni.
 
 
Krauser 
SKPST
Mirek


Wiek: 55
Dołączył: 04 Lut 2014
Posty: 1572
Wysłany: 2017-05-09, 15:09   

Gratulacje Wikingowie !!!
Liczna wyprawa łupieżcza przyniosła niezłe zdobycze w tym pierwsze miejsce drużynowo.
Trzeba będzie zorganizować jakąś biesiadę. :-D :-D

Czas pomyśleć o wyjeździe do Łaz na MMP.
@ Mariusz - czy jesteś w stanie załatwić noclegi w jakimś lokalu Lasów Państwowych ?
_________________
Nadzieja w ciemności się rodzi,
a sen wieczny nasz żywot dopełnia.
 
 
Mario_64 
SKPST


Dołączył: 12 Lut 2014
Posty: 1537
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2017-05-09, 16:58   

MASZOT napisał/a:
A jak to się stało? Dlaczego cel nr 19 został anulowany? Pewnie za jego sprawą wyniki się pozmieniały.

No właśnie ja położyłem ten cel - zaprotestuję.
Inny bym oprotestował bo dla leworęcznego za nic nie można było się złożyć, cel nr 10 kolanko podparte musiałem podpierać sie o drzewo z lewej strony strony, co było bardzo niewygodne i niestabilne.
Inny cel nr 18, którego nie widziałem (zajmując pozycję strzelecką jak dla leworęcznego po prawej stronie palika) bo przysłaniała go całkowicie kartka z nr celu. Byłem przekonany, że ta kartka dotyczy celu dalszego, a ten okazał się celem FT, który de facto położyłem. Po moim pięknym trafieniu koledzy oznajmili, że położyłem cel FT. Wstałem i po przejściu z lewej strony palika faktycznie odsłonił się owy cel. Tylko na tym stanowisku nie pociągnąłem za wszystkie sznurki - tutaj mój błąd. Przy takiej plątaninie sznurków i takim zagęszczeniu celi jest to niezbędne, a wręcz konieczne. Faktycznie cele na tym ostrym łuku chyba od 20 do 34 były mocna zagęszczone i jeszcże podokładane dodatkowe dla FT-ciaży. Tak czy inaczej jestem zadowolony, że sobie z wami postrzelałem. Choć trochę zły w w/w powodów.
_________________

LG 110FT, Domi-Hunter, LP 10, HW 98, Diana 75
 
 
Krauser 
SKPST
Mirek


Wiek: 55
Dołączył: 04 Lut 2014
Posty: 1572
Wysłany: 2017-05-09, 17:44   

Anulowanie celu nr 19 nastąpiło niezgodnie z Regulaminem.Takie jest moje zdanie po analizie zapisów Regulaminu.
Faktycznie było kilka celów gdzie "lewy" miał trudniej, np. nr3 kolanko , nr8, nr17 ale były ze dwa gdzie miał wygodniej - pamiętam nr 38.
_________________
Nadzieja w ciemności się rodzi,
a sen wieczny nasz żywot dopełnia.
 
 
krystianzach 
SKPST
krystianzach

Wiek: 34
Dołączył: 28 Lip 2014
Posty: 826
Skąd: Goleniów
Wysłany: 2017-05-09, 18:12   

A jak ma się do regulaminu stanowisko nr 19 gdzie mial być stojak niepodparty i braklo znacznika?
_________________
"A wszystko przez to, że babka telewizora nie miała...."
Diana 54 air king
Dianka 75
 
 
Krauser 
SKPST
Mirek


Wiek: 55
Dołączył: 04 Lut 2014
Posty: 1572
Wysłany: 2017-05-09, 18:14   

Nijak.
W regulaminie jest napisane, że ma być. Nic nie wiadomo co zrobić jak nie ma. :mrgreen:

To, że są stanowiska które zmuszają strzelców do składania się z drugiej strony palika nie ma znaczenia. Każdy strzelec powinien umieć złożyć się do strzału po obu stronach.
Bardziej chodzi o bezpieczeństwo i widoczność celu.

U nas też był babol z kolanem podpartym. Drugiego celu nie było widać z prawej strony drzewa czyli "lewy" musiał strzelać z lewej co teoretycznie jest mniej wygodne dla takie strzelca.
_________________
Nadzieja w ciemności się rodzi,
a sen wieczny nasz żywot dopełnia.
 
 
Mario_64 
SKPST


Dołączył: 12 Lut 2014
Posty: 1537
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2017-05-09, 18:42   

Mi właśnie chodziło o kolanko podparte o drzewo, z palikiem to nie ma żadnego problemu.
Jezeli jest kolanko podparte z możliwością podparcia tylko z jednej strony, mozna to zamienić na stojaczka niepopartego?
_________________

LG 110FT, Domi-Hunter, LP 10, HW 98, Diana 75
 
 
MASZOT 
Administrator
Tomek


Wiek: 51
Dołączył: 03 Lut 2014
Posty: 2402
Skąd: Stargard
Wysłany: 2017-05-09, 19:46   

Zawsze można zamienić "kolano" na "stojak". Odwrotnie już nie. Natomiast podparcie nie jest obowiązkowe. Zawodnik musi mieć jednak kontakt z elementem podparcia jeśli pełni on dodatkowo rolę znacznika stanowiska (palika). Wystarczy, że dotknie go stopą.
Panowie - czytać regulamin, a nie będziecie mieć wątpliwości jak postępować na torze, a widzę, że go nie znacie i takie są tego efekty.
Co do przygotowania zawodów w 3M, to sami wiecie ile to kosztuje wysiłku, a z tego co mi wiadomo, to tor ustawiali w deszczu (pewnie konwekcyjnym :mrgreen: ).
Było jak było, a błędów nie popełnia ten co nic nie robi. Ja osobiście wróciłem do domu bardzo wypoczęty psychicznie, a tego mi było trzeba, choć gdyby nie awaria karabinka, to pewnie bym miał jeszcze lepsze samopoczucie, bo co najmniej sześć celów wyblaszyłem jak rozwaliło mi uszczelkę na odsyłaczu i śrut ledwie dolatywał do figurki uderzając w jej podstawę.
A tak wygląda winowajca problemu:

Waliło powietrzem z portu ładowania jak cholera. W efekcie spadła prędkość wylotowa i nie dostrzeliwałem figurek. Uszczelkę tą założyłem jako nową w grudniu ubiegłego roku. okazała się jednak wadliwa (jak pozostałe trzy, które od razu sprawdziłem po powrocie do domu - miały defekt w postaci bąbla powietrza wewnątrz i dla tego ją rozerwało. Cały zapas oczywiście wylądował w koszu na śmieci.
Nic to. Planuję sobie odbić na MMP w czerwcu. :evil:
_________________

Wszyscy wiedzą, że są rzeczy niemożliwe do zrobienia, aż znajdzie się taki, co o tym nie wie i je czyni.
 
 
Mario_64 
SKPST


Dołączył: 12 Lut 2014
Posty: 1537
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2017-05-09, 21:15   

Dobrze, że miałeś przy sobie zapas. Też wożę na zawody kilka szt. :)
_________________

LG 110FT, Domi-Hunter, LP 10, HW 98, Diana 75
 
 
PawełW 
Paweł


Wiek: 63
Dołączył: 14 Mar 2014
Posty: 513
Skąd: Poznań
Wysłany: 2017-05-11, 11:42   

Cytat:
W regulaminie jest napisane, że ma być. Nic nie wiadomo co zrobić jak nie ma

Tak samo jak nie wiadomo co zrobić z palikami na stanowiskach 14 i 15 wykopanymi z ziemi przez FT-ciarzy. Wezwany przez nas sędzia wbił paliki ale...w innym miejscu i np. na 14 lewy już by się nie złożył do strzału: drzewa zasłaniały cel.
Na stanowisku 5 kiedy przyszliśmy była ikonka klęczaka niepodpartego. Ponieważ juz strzelaliśmy niepodpartego na 'dwójce' wezwałem sędziego, który podmienił ikonkę. Ciekawe ilu strzelało tam niepodpartego.... Co prawda na drzewie obok był spray'em napis 'HFT' ale nie wyglądał jak by był tam od zawsze. Nie było wyraźnego oznaczenia 'palik HFT'. Nota bene na drzewie z prawej strony był identyczny napis zamalowany na żółto.
_________________
Daystate MK3, VORTEX Viper PST
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wsparcie dla forum zapewnia Speed Computer Service, kontakt: sklep@scs.szczecin.pl