SKPST LOK SKPST LOK "WIKING" Szczecin
Szczeciński Klub Pneumatycznego Strzelectwa Terenowego LOK "WIKING"

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Sprzęt AA IPSC
Autor Wiadomość
MASZOT 
Administrator
Tomek


Wiek: 51
Dołączył: 03 Lut 2014
Posty: 2402
Skąd: Stargard
Wysłany: 2014-08-23, 19:45   

W grudniu opisywałem Wam pistolet KJW KP-06 ze stajni KJ Works, który kupiłem dla mojego syna, aby zarazić go AA IPSC. Plan niestety nie powiódł się, bo małolat nie łyknął bakcyla rywalizacji. Na szczęście z dużym powodzeniem synek działa w lokalnej stargardzkiej grupie ASG, co bardzo go wciągnęło. HI-CAPA jaką miał jeszcze niedawno, miała posłużyć mu jako podręczna "broń, lecz jej gabaryty i waga dyskwalifikowały ją. W efekcie zabawka, która wyjątkowo mi przypadła do gustu :-P , trafiła do dobrych ludzi, a dla syna poszukałem czegoś mniejszego i lżejszego. Nie planowałem wydawać fortuny i założeniem było zmieścić się budżecie po sprzedaży HI-Capki. Tak się jednak fajnie złożyło, że w sklepie www.taiwangun.com była promocja i szybko wybór padł na Glocka 35 ze stajni WE.
Początkowo wybór był jednak na Glocka 17 ale przeważyła cena promocyjna i maleńki aspekt nieco dłuższej lufy w "35", co w moim odczuciu miało przełożyć się na lepszą celność w strzelaniach AA IPSC, na które mam zamiar zabawkę pożyczać czasem od małolata :mrgreen: .

Pistolet w promocji kosztował 337zł (przecena z 449zł), więc cena była atrakcyjna. Zabawka jest ponoć całkowicie zgodna ze standardem Tokyo Marui, a więc powinny pasować do niego części i modyfikacje sygnowane bądź dedykowane dla tej marki.
Konstrukcja jest dość zwarta i dobrze wykonana. Szkielet wraz z rękojeścią wykonany jest z ABS i bardzo wiernie oddaje oryginał palny. Zamek natomiast wykonany jest z jakiegoś stopu aluminium, anodowany na ciemnografiotowy kolor. Do jego wykonania również nie mam zastrzeżeń. Całość wraz z magazynkiem waży ~800g, a więc prawie 400g mniej niż KJW KP-06. Magazynek o schematycznej konstrukcji jak wszystkie gaziaki, mieszczący 25 kulek.
Po przeglądzie zerowym przyszedł czas na testy. Standardowo 8m w domu i ..... i nic szczególnego. Cykl strzału wyraźnie krótszy niż KP-06 ale celność nieco gorsza. Po kilku traczkach, szybka decyzja, rozbiórka na czynniki pierwsze i szukanie możliwości poprawy fabryki. W efekcie do środka trafiło kilka samoprzylepnych ślizgów teflonowych - na wnętrze zamka, lufę wewnętrzną oraz boki bloku lufy. Dzięki temu wszystko się usztywniło i zniknęły luzy. Szybko seryjka w tarczkę na 8m i banan na ustach po uzyskanych wynikach :mrgreen: .

Ciekawostką dla tego modelu jest to, że tak jak oryginał w wersji palnej , z tyłu, po lewej stronie zamka jest "magiczny" skrzydełkowy przełącznik. Otóż jest to przełącznik trybu "ognia". W górnym położeniu przełącznika, pistolet strzela "ogniem" pojedynczym, a w dolnym położeniu, w 3 sekundy wypluwa w pięknej serii cały 25-kulkowy magazynek :shock: . Ale jazda!!!
Pełne załadowanie magazynka gazem i spokojne strzelanie, pozwala na oddanie 70 w miarę równych strzałów. Mnie wyszło co prawda 78, ale każdy następny po 70 był słyszalnie słabszy, aby przy 78 już nie miał siły wypluć kulki.
Myślę, że zakup był udany, ale najważniejszy i bezcenny jest jednak uśmiech i zadowolenie mojego pierworodnego.
Poniżej jeszcze kilka fotek.


_________________

Wszyscy wiedzą, że są rzeczy niemożliwe do zrobienia, aż znajdzie się taki, co o tym nie wie i je czyni.
 
 
Mario_64 
SKPST


Dołączył: 12 Lut 2014
Posty: 1537
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2014-08-23, 20:14   

Fajna zabawka i jak zwykle ciekawa relacja z duża ilością zdjęć. Ciekawe czym sie różni 3 od 4 generacji tego modelu bo ceny bardzo zbliżone ?
_________________

LG 110FT, Domi-Hunter, LP 10, HW 98, Diana 75
 
 
MASZOT 
Administrator
Tomek


Wiek: 51
Dołączył: 03 Lut 2014
Posty: 2402
Skąd: Stargard
Wysłany: 2014-08-23, 20:26   

Gen.4 ma dodatkowe nakładki na rękojeść zwiększające jej objętość (to dla facetów z wielką łapą jak dwa bochenki chleba :mrgreen: ).

Ten, którego ja kupiłem nie ma tego bajeru, ale rękojeść jest OK.
_________________

Wszyscy wiedzą, że są rzeczy niemożliwe do zrobienia, aż znajdzie się taki, co o tym nie wie i je czyni.
 
 
Mario_64 
SKPST


Dołączył: 12 Lut 2014
Posty: 1537
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2014-08-23, 20:51   

A faktycznie. To raczej nie dla mnie ta 4-ka.
Glok to był mój pierwszy pistolet, z którego strzelałem.
Ma to coś co jeszcze pamietam.
_________________

LG 110FT, Domi-Hunter, LP 10, HW 98, Diana 75
 
 
Diaderny 
SKPST
Diaderny


Wiek: 51
Dołączył: 04 Lut 2014
Posty: 1259
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2014-08-23, 21:42   

A u mnie po staremu :)
Hi-Capa 5.1. ful alu.
_________________
HW 100
 
 
MASZOT 
Administrator
Tomek


Wiek: 51
Dołączył: 03 Lut 2014
Posty: 2402
Skąd: Stargard
Wysłany: 2014-08-24, 00:00   

Diaderny napisał/a:
... ful alu.

Ooo! Dokupiłeś nowy aluminiowy zamek? Szkoda, że wygląda tak samo jak standarowy. Trzeba było brać dual-tone.
_________________

Wszyscy wiedzą, że są rzeczy niemożliwe do zrobienia, aż znajdzie się taki, co o tym nie wie i je czyni.
 
 
Mario_64 
SKPST


Dołączył: 12 Lut 2014
Posty: 1537
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2014-08-24, 09:14   

No i te 4 magazynki. Fajna sprawa. Mozna sie nastrzelac tiktakami
_________________

LG 110FT, Domi-Hunter, LP 10, HW 98, Diana 75
 
 
Diaderny 
SKPST
Diaderny


Wiek: 51
Dołączył: 04 Lut 2014
Posty: 1259
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2014-08-24, 10:11   

Tomek ja już wszystko kupiłem po tuningu, lufa precyzyjna, szkielet, zamek, osłona magazynków itp.
Zamek to ten http://mpcustom.pl/pl/air...ard-czarny.html
fakt słabo to widać ale raczej to wina fotografa :)
To następny pilny zakup http://mpcustom.pl/pl/uac...pa-5-1-4-3.html bo przy wzmocnionym gazie siada szybko a i kulkach BBB 0,30g.
_________________
HW 100
 
 
goodfella 
664 086 011


Wiek: 45
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 1117
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2014-08-24, 21:04   

MASZOT, Glock jest z blowbacki'em?
_________________


Man is incomplete, until he's married. Then he's finished.
 
 
MASZOT 
Administrator
Tomek


Wiek: 51
Dołączył: 03 Lut 2014
Posty: 2402
Skąd: Stargard
Wysłany: 2014-08-24, 21:18   

Oczywiście!
_________________

Wszyscy wiedzą, że są rzeczy niemożliwe do zrobienia, aż znajdzie się taki, co o tym nie wie i je czyni.
 
 
Pablo 

Dołączył: 30 Kwi 2014
Posty: 13
Wysłany: 2014-08-27, 20:41   

Diaderny napisał/a:
Tomek ja już wszystko kupiłem po tuningu, lufa precyzyjna, szkielet, zamek, osłona magazynków itp.
Zamek to ten http://mpcustom.pl/pl/air...ard-czarny.html
fakt słabo to widać ale raczej to wina fotografa :)
To następny pilny zakup http://mpcustom.pl/pl/uac...pa-5-1-4-3.html bo przy wzmocnionym gazie siada szybko a i kulkach BBB 0,30g.


He,he widzę ze mamy podobny gust bo ja kupiłem ten sam aluminiowy zamek.
Co do aluminiowej dyszy,to niestety jest z nią mały problem. Otóż nie pasuje do niej wiekszość znanych mi koszyczków czyli blowback housing'ów. Do tej dyszy trzeba kupić Housing również firmy UAC. Jest on bardzo dobry i naprawdę lekki. Niestety kosztuje ponad 50$. Do tego ta dysza jest bez bebechów. UAC robi je z aluminium,ale to kolejne 25$. Co robi sprawę trochę nieopłacalną. Dlatego według mnie lepszym wyjsciem jest kupno np. 3 szuk dysz firmy AIP,które juz są sprzedawane w komplecie z zaworkami:
http://gunartairsoft.com/...7B47%7D5.1.html
Ja ich uzywam i w ciagu 2 lat zepsuły mi sie 2 sztuki i mam wstawiony teraz 3 egzemplarz.Ale ja strzelam duzo. Często w tygodniu 600-900 kulek. Oczywiście taka aluminiowa dysza to starczy na lata. Ale to stosunkowo nowy projekt. Nie wiadomo jeszcze do końca czy nie niszczy sie komora hop-up,czy kulki nie są lekko uszkadzane podczas ładowania. Taka dysza wazy więcej,więc szybciej będą się zużywały sprężynki odciągające dyszę. Trzeba je brac o mocy 150%,bo standardowe mogą być za słabe.
Powiem tak mam cały taki komplet,ale jakoś go nie zamontowałem do repliki. Może kiedyś. Na razie te dysze AIP w zupełności mi wystarczą.
Co do mocniejszego gazu,to broblemy mogą być przy uzywaniu popularnego u nas Abbeya.Jest on w dwóch wersjach: mocny i bardzo mocny(przeznaczony do replik snajperskich). Ten słabszy jest dobry i przy replikach z aluminiowym zamkiem można go używać.Ale już koledze który strzelał z hi-capy ze stockowym ,plastikowym zamkiem spowodował pęknięcie zamka. Ja polecam gaz Ultrair. Nie jest za mocny ale też mocniejszy od red gazu. U nas wszyscy go używają i sprawdza się znakomicie. Oczywiście jak temperatura spada ponizej 15 stopnii,to nalezy już o gaz dbać i przed strzelaniem trzymać gdzieś w ciepłym miejscu(np. przy ciele pod bluzą czy kurtką).
Pekanie dysz,lub ich kruszenie powoduje bardziej strzelanie w jakiś wilgotnych warunkach, np. podczas deszczu czy w pomieszczeniu z dużą wilgotnością. Wtedy dysza moze się podczas kilkunastu szybko oddanych stzałów zamrozić i pęknąć.
Przy okazji kolejny raz zapraszam na zawody do nas. Tym razem będą to mistrzostwa ZKS-u. Odbedą się 13.09 (sobota),oczywiście na terenach klubu ZKS.
Bedzie 6 torów ,część na powietrzu,część na hali. Opłata 40 PLn(w tym posiłek). Zawody są level 1,więc nie potrzeba mieć licencji. Tutaj formularz rejestracyjny:
https://docs.google.com/forms/d/1ZqzipUtrYIqTF1huy4o_wcz94jNN0X8g5bx_je-c4O0/viewform

Może tym razem ktoś zdecyduje sie przyjechać. Jakbyście mieli jakieś pytania,to oczywiście piszcie.
 
 
Diaderny 
SKPST
Diaderny


Wiek: 51
Dołączył: 04 Lut 2014
Posty: 1259
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2014-08-28, 07:30   

Pablo dzięki za podpowiedź bo już kupowałem metalową ha ha, teraz kupię dodatkowe dwie plastikowe. Też używam tego gazu http://www.militaria.pl/a...853.xml?cat=115 bo cena wychodzi 32 zł.
Co do zawodów to może następne :)
_________________
HW 100
 
 
Pablo 

Dołączył: 30 Kwi 2014
Posty: 13
Wysłany: 2014-08-28, 12:19   

To najbardziej stabilny gaz,ze średnia mocą,nie powodujacy przeciążenia części w replice. Dodatkowo jest z olejem silikonowym,który smaruje wnętrze maga i nie trzeba robic tego samemu. Tylko nie należy go wysuszać prawie do ostatniej kropelki,bo wtedy juz podaje wiecej oleju niż gazu i oprócz zmniejszonej mocy, mozna sobie zapaskudzic komore hop-up i kulki nie będą podkręcane. Kup te plastikowe dysze. Bedziesz zadowolony. One nie mają za długiego lejka i dobrze współpracują ze wszystkimi znanymi mi komorami hop-up. Pamietaj też o regularnym smarowaniu olejkiem silikonowym wnetrza dyszy,poprzez jej odciagnięciez housingu az pokaze sie oring. Trzeba psiknąc na oring i wzdłuz powierzchni housingu po której przesuwa sie dysza.
Jakby ktoś od Was jednak znalazł czas na przyjazd na te zawody(a będą to chyba ostatnie wieksze zawody w Polsce w tym roku),to po zawodach i dekoracji zwycięzców,moglibysmy pójść na naszą treningową polanke i chetnie mogłbym wyjaśnić i pokazać jakieś interesujace Was aspekty strzelania dynamicznego i obsługi repliki.
 
 
Diaderny 
SKPST
Diaderny


Wiek: 51
Dołączył: 04 Lut 2014
Posty: 1259
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2014-08-28, 12:45   

Dzięki serdeczne
_________________
HW 100
 
 
Pablo 

Dołączył: 30 Kwi 2014
Posty: 13
Wysłany: 2014-09-02, 12:35   

Panowie,tak już teraz oficjalnie pozwolę sobie Was zaprosic. Może dacie sie jednak namówić na przyjazd.
Sekcja ZKS IPSC AA oraz Związkowy Klub Strzelecki maja przyjemność zaprosić na zawody o MISTRZOSTWO ZKS w konkurencji IPSC Action Air.
Zawody odbędą się 13 września, na strzelnicy ZKS-u mieszczącej się na ul. Marymonckiej 42
Do pokonania będzie 6 torów, minimalna liczba strzałów 111. Start zawodów godz. 9.00
Wpisowe : 40 PLN- dorośli, 20 PLN -juniorzy (12-18 lat) przy zapisie internetowym do 11.08.2014
50 i 25 PLN przy zapisie w dniu zawodów. W cenie wpisowego jest posiłek.
Tutaj link do rejestracji:
https://docs.google.com/forms/d/1ZqzipU ... 0/viewform

Tutaj link do wydarzenia:
https://www.facebook.com/events/560577040737518/

Zawody są level 1,więc nie jest wymagane posiadanie licencji. Zapraszamy wszystkich chetnych do spróbowania swoich sił w tej bardzo widowiskowej konkurencji. Oczywiście wymagane jest posiadanie odpowiedniego sprzętu i znajomość reguł dla tej dyscypliny.
KAŻDY zawodnik oraz osoba towarzysząca-nie biorąca udziału w strzelaniu jest zobowiazana do posiadania okularów ochronnych.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wsparcie dla forum zapewnia Speed Computer Service, kontakt: sklep@scs.szczecin.pl