SKPST LOK SKPST LOK "WIKING" Szczecin
Szczeciński Klub Pneumatycznego Strzelectwa Terenowego LOK "WIKING"

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Próba bezczelnego oszustwa!
Autor Wiadomość
MASZOT 
Administrator
Tomek


Wiek: 51
Dołączył: 03 Lut 2014
Posty: 2401
Skąd: Stargard
Wysłany: 2015-12-25, 10:28   Próba bezczelnego oszustwa!

Koledzy. Kilka dni temu dostałem eSeMeSa o poniższej treści:



Generalnie zawsze takie wiadomości ignoruję i wywalam do kosza, choć tym razem przesłałem to jeszcze do Błażeja, który dokonywał zakupu naszej domeny, aby upewnić się.
Z tego co już dowiedziałem się, są to oszukańcze praktyki serwisu domeny365.eu.
Jak zwrócicie uwagę, to w treści wiadomości jest inna domena niż nasza. Domena ta jest wolna! Nikt nie jest jej właścicielem, a więc informacja w wiadomości wprowadza w błąd aby "pokierować" nas do wykupu nowej domeny!
Gdybym dokonał, wg instrukcji z wiadomości, bądź przekazanych przez konsultanta (możliwe, że jakieś automat by się włączył), żądanej opłaty domeny, automatycznie wykupiłbym ją, za co serwis rozpocząłby pewnie złodziejskie pobieranie wielokrotnie wyższych opłat za jej posiadanie, bo jej wykup, to pewnie z automatu wyrażenie zgody na kilkuletnie jej utrzymanie, jakieś subskrypcje i czort wie co jeszcze.
Dlaczego więc, wiadomość ta trafiła akurat do mnie, a nie właściciela domeny, czyli Błażeja?
A no dla tego, że mój nr telefonu widnieje na naszej stronie. Widać więc, że operatorzy serwisu domeny365.eu uważnie przeglądają strony internetowe, preparując do użytkowników wiadomości z nazwami domen brzmiących podobnie, aby wykorzystać ludzką nieuwagę i naiwność.

Piszę to do Was aby uczulić na takie praktyki i przestrzec przed podejmowaniem pochopnych działań.
_________________

Wszyscy wiedzą, że są rzeczy niemożliwe do zrobienia, aż znajdzie się taki, co o tym nie wie i je czyni.
 
 
NEO


Dołączył: 04 Lut 2014
Posty: 467
Wysłany: 2015-12-26, 10:48   

Odnośnie domen dostaję zawsze papierową korespondencję, maili z hostingu nie czytam nawet ;-)
_________________
Walther LG300 + Burris
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wsparcie dla forum zapewnia Speed Computer Service, kontakt: sklep@scs.szczecin.pl