SKPST LOK SKPST LOK "WIKING" Szczecin
Szczeciński Klub Pneumatycznego Strzelectwa Terenowego LOK "WIKING"

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: KRZYFAR
2015-09-27, 16:49
VI "Puchar Wikinga" 2014/2015 - [06] - 08.03.2015
Autor Wiadomość
goodfella 
664 086 011


Wiek: 45
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 1117
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2015-03-08, 17:23   

Oj było rozkosznie. 17 stopni, słońce, lekki wiatr i zero kobiet.

A tak na serio to szkoda że było nas tak niewielu. Niestety zabrakło czołówki z naszej generalki :/

Teraz pytanie: czy bedą chętni na ostatnią potyczkę? Jezeli tak to proponuję termin 29 marca jako ostatnia rozgrzewka dla naszych kadrowiczów przez Mistrzostwami Świata. Proszę się nie krępować w wypowiedziach, bo ostatnio wyraźnie odczuwalna jest powściągliwość w aktywności forumowej.

Krzychu, czekamy na wyniki i generalkę.
_________________


Man is incomplete, until he's married. Then he's finished.
 
 
KRZYFAR 
SKPST
Krzysiek


Dołączył: 04 Lut 2014
Posty: 1192
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2015-03-08, 18:46   

goodfella napisał/a:

Teraz pytanie: czy bedą chętni na ostatnią potyczkę? Jezeli tak to proponuję termin 29 marca jako ostatnia rozgrzewka dla naszych kadrowiczów przez Mistrzostwami Świata. Proszę się nie krępować w wypowiedziach, bo ostatnio wyraźnie odczuwalna jest powściągliwość w aktywności forumowej.


Założyłem nowy temat.
http://strzelectwo.szczec...topic.php?t=310

goodfella napisał/a:

Krzychu, czekamy na wyniki i generalkę.


Się postaram...
_________________
Dźwiedź z maczetą
Nie denerwuj się. Komórki nerwowe się nie regenerują, a amunicję zawsze można dokupić.
Ostatnio zmieniony przez KRZYFAR 2015-03-08, 18:47, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Krauser 
SKPST
Mirek


Wiek: 54
Dołączył: 04 Lut 2014
Posty: 1569
Wysłany: 2015-03-09, 17:37   

Możecie z pamięci podać wczorajsze wyniki?
_________________
Nadzieja w ciemności się rodzi,
a sen wieczny nasz żywot dopełnia.
 
 
Mario_64 
SKPST


Dołączył: 12 Lut 2014
Posty: 1537
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2015-03-09, 19:24   

Możemy. Na 80 pkt.

Robiko 68
goodfella 67
Mario_64 66
Pozostali 59 i chyba
Zacier74 55
Tak w skrócie
_________________

LG 110FT, Domi-Hunter, LP 10, HW 98, Diana 75
 
 
KRZYFAR 
SKPST
Krzysiek


Dołączył: 04 Lut 2014
Posty: 1192
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2015-03-09, 20:33   

_________________
Dźwiedź z maczetą
Nie denerwuj się. Komórki nerwowe się nie regenerują, a amunicję zawsze można dokupić.
 
 
KRZYFAR 
SKPST
Krzysiek


Dołączył: 04 Lut 2014
Posty: 1192
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2015-03-09, 20:49   

Nie powiem.. ciekawie sie zrobilo w generalce przez nieobecność czołówki :-D

_________________
Dźwiedź z maczetą
Nie denerwuj się. Komórki nerwowe się nie regenerują, a amunicję zawsze można dokupić.
 
 
goodfella 
664 086 011


Wiek: 45
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 1117
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2015-03-09, 20:50   

Tylko przez następne dwa tygodnie ;-)
_________________


Man is incomplete, until he's married. Then he's finished.
 
 
MASZOT 
Administrator
Tomek


Wiek: 51
Dołączył: 03 Lut 2014
Posty: 2399
Skąd: Stargard
Wysłany: 2015-03-09, 21:28   

To co, z biodra mamy strzelać? Brać się za trening, a nie biadolić. :-P

A tak na poważnie, to jakie mieliście warunki atmosferyczne w weekend i co miało wpływ na takie, a nie inne wyniki? Jaki był tor, cele, odległości, HZetki itd...... Napiszcie coś.
Po każdych takich potyczkach trzeba analizować wyniki, szukać rozwiązań problemów i je eliminować na treningach. Bez tego "stoicie w miejscu"


P.S. Z pozdrowieniami ze "stolycy".
_________________

Wszyscy wiedzą, że są rzeczy niemożliwe do zrobienia, aż znajdzie się taki, co o tym nie wie i je czyni.
 
 
goodfella 
664 086 011


Wiek: 45
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 1117
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2015-03-09, 21:43   

Dobra Panowie,
Właśnie jestem po rozmowie z Krzyśkiem i ustaliliśmy:

1.Zawodów sumarycznie będzie 6
2.W związku z ustaleniami z wątku określającego zasady obecnej edycji "Pucharu..." do klasyfikacji generalnej liczone będzie 50% startów + 1, czyli w tym przypadku 4.
3. Obecna tabelka jest aktualna, aczkolwiek zgodnie z powyższymi ustaleniami klasyfikacja generalna w obecnej formie nie może być brana pod uwagę. Krzysiek nie będzie jej przeliczał na nowo, zostanie ustalona generalka po ostatnich zawodach. Obliczenia przygotuję tak aby przed zawodami czołówka, czyli Jacek, Tomek i Mirek wiedzieli o które miejsca walczą.

A teraz moja prywatna dygresja.
Wiem, że temat został już przeze mnie już raz podniesiony lecz chciałbym ponownie poddać go ku przemyśleniom. Moja propozycja została już raz przegłosowana lecz pozwolę sobie na odgrzebanie tematu.
Odbyły się zawody mikołajkowe ( trzecia eliminacja ). W mojej opinii powinny być liczone do ogółu. Dlaczego? Po pierwsze, o zawodach zostali wszyscy powiadomieni na naszym forum ze stosownym wyprzedzeniem. Dwa, Krzychu praktycznie sam rozstawił tor przychodząc w tym celu dzień wcześniej, poświęcając wolną sobotę abyśmy mogli sobie postrzelać. Wg mnie powinniśmy to liczyć, choćby z szacunku dla jego osoby i wkładu pracy jaką wykonał dla nas. Trzy, mamy mało zawodów w tym sezonie i liczenie tej eliminacji było by na miejscu.
Oczywiście zdaję sobie sprawę, że włączenie tych zawodów dość mocno zawirowałoby generalką, po pierwsze przez nieobecność Jacka, po drugie przez nieobecność Mariusza ale tak jak wspomniałem zawody zostały ogłoszone z wyprzedzeniem i trudno. Zawody pucharowe PFTA też są ogłaszane z wyprzedzeniem i nikt ich nie odwołuje bo nie przyjechał Witboj czy Kocemba lub też dlatego że do trójmiasta przyjechało mało zawodników. Ostatnie zawody odbyły się pomimo uczestnictwa tylko ośmiu strzelców i są liczone do generalki, a te z grudnia nie zostały zaliczone z powodu uczestnictwa tylko siedmiu. W wątku określającym zasady tegorocznych potyczek zasugerowałem minimum pięciu zawodników do uznania zawodów za ważne i wg mnie te kryterium zostało spełnione.
Proszę o opinie.
_________________


Man is incomplete, until he's married. Then he's finished.
 
 
goodfella 
664 086 011


Wiek: 45
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 1117
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2015-03-09, 21:59   

MASZOT napisał/a:
A tak na poważnie, to jakie mieliście warunki atmosferyczne w weekend i co miało wpływ na takie, a nie inne wyniki? Jaki był tor, cele, odległości, HZetki itd...... Napiszcie coś.
Po każdych takich potyczkach trzeba analizować wyniki, szukać rozwiązań problemów


Tomku,
Warunki były idealne do HFT. Słonecznie, ciepło i wietrznie. Nie wiem ile metrów wiało ale poszedłem przed zawodami na zero, oddałem jeden strzał na 27 metrów i zniosło ponad pół dota. Na tym zakończyłem moje zerowanie i wkroczyłem na tor. Przy celach KZ25 w okolicy 33-metra braliśmy poprawki boczne prawie dota i wchodziło. Ciekawa była figurka ustawiona na prawym zboczu wału w ośce po prawej od naszego przedpola. Figurka bodajże 25mm na dystansie około 29m. Dla większości z nas do trafienia środkiem ale tak dołowało, że trzeba było walić prawie dotem poniżej środka. Ponadto było na tyle zdradliwie że trzeba było brać poprawkę na wiatr w inną stronę niż na reszcie toru. Wszędzie wiało tradycyjnie od lewej do prawej, a na tej jednej w drugą stronę. Bardzo ciekawe. Jednocześnie trzeba było wziąć pod uwagę wiatr z lewej przebijający się ponad wałem i dołujący śrut oraz wiatr z prawej. Oczywiście dwa razy przyblaszyłem.
Generalnie większość celów było w zakresie 15-28mm. Ja z wyniku jestem zadowolony pomimo braku magicznej siódemki na przodzie. Rozstawiliśmy (no może nie ja bo z moją obecną dysfunkcją nie jestem zbyt mobilny) ciekawy tor 20 figurek, na dwa przejścia. Co ciekawe w drugim przejściu wszyscy strzelili gorzej niż w pierwszym. Wszyscy zadawali sobie pytanie "dlaczego?". Wg mnie odpowiedź jest prosta. Sugestie z pierwszego przejścia względem zmieniających się warunków pogodowych. Niestety większość z nas strzelała z takimi samymi poprawkami na wiatr, bądź też popełniała te same błędy. Prawda jest taka, że przed każdym strzałem trzeba się zastanowić i obserwować przedpole.
Mnie największą trudność sprawiły cele wymuszone. Niestety moje kolano wyklucza mnie ze strzelanie z klęczaka z wykorzystaniem przegubu prawej kończyny. Próbowałem stojaków oraz strzelania z lewego kolana. O ile strzelanie z lewego ( na wzór strzelców ze Szkocji i Anglii) sprawdza się wyśmienicie w przypadku podpartej z wykorzystaniem podparcia po lewej stronie ciała, to już takie strzelanie bez podparcia jest dla mnie loterią.

Poza tym były trzy cele dowolne których nie dało się łupnąć z leżącej, czyli łącznie na 40 figurek było 14 nie leżących i jeden z baaardzo wysokich łokci. Nie było stefanków.
_________________


Man is incomplete, until he's married. Then he's finished.
 
 
Mario_64 
SKPST


Dołączył: 12 Lut 2014
Posty: 1537
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2015-03-09, 22:13   

Gdyby liczyć zawody mikołajkowe i te które bedą 29 marca to bedzie razem 7 czyli do generalki liczone byłoby 5?
W mojej ocenie to zasady należy zawsze ustalać na początku rozgrywek raz i nie zmieniać ich w trakcie ale mi osobiście jest wszystko jedno czy będę na takim czy innym miejscu w tabeli. A szacunek do Krzyśka mam jak najbardziej :mrgreen:
_________________

LG 110FT, Domi-Hunter, LP 10, HW 98, Diana 75
 
 
MASZOT 
Administrator
Tomek


Wiek: 51
Dołączył: 03 Lut 2014
Posty: 2399
Skąd: Stargard
Wysłany: 2015-03-09, 22:16   

Panowie

Róbcie analizy wyników. Zawsze po takich zawodach, czy treningach. Piszcie o swoich spostrzeżeniach i dzielcie się doświadczeniami. To bardzo cenne i da Wam to mnóstwo informacji jakie mogą mieć zastosowanie na innych zawodach.
_________________

Wszyscy wiedzą, że są rzeczy niemożliwe do zrobienia, aż znajdzie się taki, co o tym nie wie i je czyni.
 
 
Krauser 
SKPST
Mirek


Wiek: 54
Dołączył: 04 Lut 2014
Posty: 1569
Wysłany: 2015-03-09, 22:17   

Zacznę od...moja nieobecność na wczorajszych zawodach spowodowana była zapoznaniem takiej jednej...nie potrafiłem się jej oprzeć...wylądowaliśmy w łóżku...dopiero dzisiaj udało mi się z niego wyjść...słaby strasznie jestem...ona wie jak soki z człowieka wyciągnąć...wie,wie...
a na imię grypa ma...menda jedna...jakby wam gdzieś mignęła to w tył na lewo i w długą !!!

Co się tyczy zaliczenia zawodów z 07.12.14, to wtedy jak byłyby liczone starty do całości??


I na koniec rzecz ważna, ale nie najważniejsza. 29.03 na zakończenie nie będzie mnie chyba, że zaczniemy je jak najwcześniej (8-9 rano) i zakończymy 11-12.
Teść ma urodziny, 70-te, będzie uroczysty obiad itp.itd. Moja nieobecność to ...no cóż...trenujcie..."anielski orszak niech Cię poprowadzi" https://www.youtube.com/watch?v=7xgb_-LEEN0

Pozdrawiam z nad pustej szklanki
Mirek
_________________
Nadzieja w ciemności się rodzi,
a sen wieczny nasz żywot dopełnia.
Ostatnio zmieniony przez Krauser 2015-03-10, 07:44, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
goodfella 
664 086 011


Wiek: 45
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 1117
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2015-03-09, 22:24   

Krauser napisał/a:
Co się tyczy zaliczenia zawodów z 07.12.14, to wtedy jak byłyby liczone starty do całości??


Jeżeli zaliczymy zawody mikołajkowe to będzie liczone 5 (dziękuję za zwrócenie uwagi Mariusz- cyferki zawsze napawały mnie lękiem). Jeżeli będziemy liczyli tylko 6 startów to do generalki będzie liczone tylko 4.
_________________


Man is incomplete, until he's married. Then he's finished.
 
 
goodfella 
664 086 011


Wiek: 45
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 1117
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2015-03-09, 22:28   

Mario_64 napisał/a:
W mojej ocenie to zasady należy zawsze ustalać na początku rozgrywek raz i nie zmieniać ich w trakcie

Tak Mariusz, też się jestem tego zdania i zapisałem to w wątku http://strzelectwo.szczec...er=asc&start=45
Kod:
W związku z coraz mniejszą frekwencją w naszym gronie ustaliłbym limit na 5 osób.
z tym, że po tych zawodach licząc na większą frekwencję w następnych spotkaniach i większą ich ilość podjęliśmy decyzję o nie liczeniu ich do generalki. Niestety nie udało się zorganizować planowanych 9-ciu eliminacji dlatego też wychodzę z taką propozycją.
_________________


Man is incomplete, until he's married. Then he's finished.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wsparcie dla forum zapewnia Speed Computer Service, kontakt: sklep@scs.szczecin.pl