SKPST LOK SKPST LOK "WIKING" Szczecin
Szczeciński Klub Pneumatycznego Strzelectwa Terenowego LOK "WIKING"

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Dyskusje o sprzęcie i inne pogadanki...
Autor Wiadomość
Artkor 
Wiking na wygnaniu


Wiek: 49
Dołączył: 04 Lut 2014
Posty: 443
Skąd: Ostrowite
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2020-05-06, 15:45   

Paweł, a może dla odmiany poczytaj listy startowe zawodów, np. z ostatniego roku i zobacz z jakich sprężyn strzelała czołówka HFT2. Ci ludzie na pewno przerzucili wszystkie możliwe karabinki zanim doszli do aktualnego poziomu i sprzętu. Znajdziesz tam praktycznie tylko AA Prosport, AA TX i HW97. Ja w sprężynach nie siedzę ale gdybym szukał to tylko wzorując się na czołówce strzelców.
 
 
Paweł 


Wiek: 44
Dołączył: 03 Maj 2020
Posty: 13
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2020-05-06, 16:11   

Tak też zrobię. Dziękuję za podpowiedź.
 
 
Diaderny 
SKPST
Diaderny


Wiek: 51
Dołączył: 04 Lut 2014
Posty: 1259
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2020-08-04, 10:07   

Cześć, czy może ktoś chce do testów bo ja nie mam czasu i pistola?
LCO Red Dot Sight. Zdjęcie mogę przesłać na e-mail.
_________________
HW 100
 
 
PawełW 
Paweł


Wiek: 63
Dołączył: 14 Mar 2014
Posty: 513
Skąd: Poznań
Wysłany: 2021-06-03, 12:40   

Pytanie, głównie do Krystiana bo zna ten sprzęt ale i też do wszystkich pozostałych:
Przygotowujemy sprzęt na Łazy, leżał od września w pokrowcu nie ruszany, Krzyśka Daystate na chrono pokazał 190-192 m/sek, przy uruchamianiu zapiszczał o powietrze, podpiąłem go do butli i tu zonk - zawór kartusza otworzył się przy ok. 30-40 barach.
Zagadka - jak działał regulator ustawiony o ile pamiętam na 85-90 bar przy tak niskim ciśnieniu w kartuszu ?
Dodam, że karabinek te 190-192 m/sek strzelał regularnie i bez problemu.

p.s. mój po takim długim leżeniu nie stracił ciśnienia i pięknie pokazał 239-241 m/sek.
_________________
Daystate MK3, VORTEX Viper PST
 
 
Buczu_7er 

Wiek: 30
Dołączył: 25 Lut 2021
Posty: 34
Skąd: Świdwin
Wysłany: 2021-07-08, 19:56   

PawełW napisał/a:
Pytanie, głównie do Krystiana bo zna ten sprzęt ale i też do wszystkich pozostałych:
Przygotowujemy sprzęt na Łazy, leżał od września w pokrowcu nie ruszany, Krzyśka Daystate na chrono pokazał 190-192 m/sek, przy uruchamianiu zapiszczał o powietrze, podpiąłem go do butli i tu zonk - zawór kartusza otworzył się przy ok. 30-40 barach.
Zagadka - jak działał regulator ustawiony o ile pamiętam na 85-90 bar przy tak niskim ciśnieniu w kartuszu ?
Dodam, że karabinek te 190-192 m/sek strzelał regularnie i bez problemu.

p.s. mój po takim długim leżeniu nie stracił ciśnienia i pięknie pokazał 239-241 m/sek.


Po prostu reg nie działał. Strzelał karabinek ciśnieniem z kartusza. Reg odcina powietrze za nim przez różnice ciśnień. Strzelał stabilnie bo spadki ciśnienie ze strzału na strzał były już znikome. Pompować do pełna i sprawdzać czy wszystko git po pełnym nadmuchaniu. Osobiście nie dopuszczalbym do takich spadków powietrza w kartuszu bo to zawsze jakis oring wylezie lub co innego.
_________________
Air Arms Prosport + Vortex Diamondback 4-16x44 ebr2c
 
 
krystianzach 
SKPST
krystianzach

Wiek: 33
Dołączył: 28 Lip 2014
Posty: 826
Skąd: Goleniów
Wysłany: 2021-07-08, 22:51   

Paweł (Buczu_7er) wszystko już wyjaśnione ;-) ;-) daystate ma to do siebie że jak bardzo długo leży nieużywany to lubi sobie popuścić na uszczelkach. Niestety te karabinki mają trochę niedopracowaną konstrukcję, ale za to ich celność jest na przyzwoitym poziomie.
_________________
"A wszystko przez to, że babka telewizora nie miała...."
Diana 54 air king
Dianka 75
 
 
Krzysztof W. 
Krzysiu


Wiek: 41
Dołączył: 03 Mar 2014
Posty: 109
Skąd: Poznań
Wysłany: 2021-07-09, 07:32   

krystianzach napisał/a:
Paweł (Buczu_7er) Niestety te karabinki mają trochę niedopracowaną konstrukcję, ale za to ich celność jest na przyzwoitym poziomie.

Szczególnie, że są prawie ręcznie produkowane w angielskiej stodole. ;) Dla mnie to jest karabinek docelowy. Z Siejera niby strzela się łatwiej, ale austriackie amelinum jest jakieś takie kanciaste w dotyku...
_________________
Daystate Mk3+ DOT FPP
 
 
Buczu_7er 

Wiek: 30
Dołączył: 25 Lut 2021
Posty: 34
Skąd: Świdwin
Wysłany: 2021-07-09, 12:04   

Ostatnio był mk4 na olx za 3000zl byłem bliski sprzedaży txa i zakupu tego elektryka. Niestety już poszedł :( a ja nie mam przynajmniej wątpliwości… :D
_________________
Air Arms Prosport + Vortex Diamondback 4-16x44 ebr2c
 
 
Krzysztof W. 
Krzysiu


Wiek: 41
Dołączył: 03 Mar 2014
Posty: 109
Skąd: Poznań
Wysłany: 2021-07-09, 17:46   

Buczu_7er napisał/a:
mk4 na olx

Nigdy Mk4. Najbardziej chyba niestabilny model "dejsa". Mk4 elektronicznie dozuje dawkę powietrza do następnego strzału na podstawie prędkości poprzedniego. Jeżeli trafi się odrobinę cięższa pelletka, to kolejny może być ponad limit. A sprzęt z olx tylko od zaufanych ludzi.
_________________
Daystate Mk3+ DOT FPP
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wsparcie dla forum zapewnia Speed Computer Service, kontakt: sklep@scs.szczecin.pl