SKPST LOK SKPST LOK "WIKING" Szczecin
Szczeciński Klub Pneumatycznego Strzelectwa Terenowego LOK "WIKING"

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
The World Games
Autor Wiadomość
MASZOT 
Administrator
Tomek


Wiek: 51
Dołączył: 03 Lut 2014
Posty: 2401
Skąd: Stargard
Wysłany: 2017-07-21, 07:33   The World Games

Jak pewnie wiecie (a jak nie wiecie, to wkrótce się dowiecie), wczoraj we Wrocławiu miała miejsce inauguracja Światowych Igrzysk Olimpijskich. Są to zawody sportowe, na których rywalizują sportowcy uprawiający dyscypliny, które nie znajdują się na liście dyscyplin olimpijskich. Są to dla przykładu pływanie w płetwach, kręgle, plażowa piłka ręczna czy doskonale nam znane przeciąganie liny. Więcej przeczytacie tutaj: https://theworldgames2017.com/
Jest tam też łucznictwo w odmianach, w których strzela się zarówno z tradycyjnych łuków refleksyjnych (takich "golasów" bez oprzyrządowania jakie stosuje się w łukach sportowych) jak i z bardzo zaawansowanych i oprzyrządowanych w najnowsze nowinki techniczne łuków bloczkowych. Tutaj filmik z takiej konkurencji w terenie: https://www.youtube.com/watch?v=0QcC3zPsTYg
..... a tutaj odmiana precyzyjna w hali: https://www.youtube.com/watch?v=8eXhNdR9TaA
Mnie jednak zainteresowała odmiana stricte polowa: https://www.youtube.com/watch?v=0vjTfq6y1yg
To prawie tak jak w naszych dyscyplinach strzelectwa terenowego.
Tak więc jak widzicie są tu dyscypliny, które są popularne ale nie wybiły się na wyżyny konkurencji olimpijskich.
Oglądając to, naszła mnie refleksja (tylko takie moje przemyślenia), czy takie FT (w HFT jest zbyt wiele czynników losowych), czy sylwetki miałyby szanse pojawić się na takiej imprezie. Co o tym sadzicie?
_________________

Wszyscy wiedzą, że są rzeczy niemożliwe do zrobienia, aż znajdzie się taki, co o tym nie wie i je czyni.
 
 
krystianzach 
SKPST
krystianzach

Wiek: 33
Dołączył: 28 Lip 2014
Posty: 826
Skąd: Goleniów
Wysłany: 2017-07-22, 13:29   

Tomku sylwetki jak najbardziej w odmianie terenowej fajnie by wyglądały.
Ale pewne obostrzenia regulaminu trzebaby było wprowadzic.
_________________
"A wszystko przez to, że babka telewizora nie miała...."
Diana 54 air king
Dianka 75
 
 
sindbad 
Darek


Dołączył: 04 Paź 2014
Posty: 15
Skąd: Głogów
Wysłany: 2017-07-22, 18:33   

Cześć. Pomysł przedni :-D Tylko co z awariami figurek ? Wiemy, że się zdarzają , a to są jednak Igrzyska Olimpijskie. I jeszcze jedna sprawa: Kto im tor wybuduje ? :-D
_________________
..kto nie szanuje własnej armii, będzie musiał szanować obcą.
DGST LOK HFT Beaver
 
 
krystianzach 
SKPST
krystianzach

Wiek: 33
Dołączył: 28 Lip 2014
Posty: 826
Skąd: Goleniów
Wysłany: 2017-07-22, 19:24   

Co ma się popsuc w sylwetkach?
_________________
"A wszystko przez to, że babka telewizora nie miała...."
Diana 54 air king
Dianka 75
 
 
Krzysztof W. 
Krzysiu


Wiek: 41
Dołączył: 03 Mar 2014
Posty: 109
Skąd: Poznań
Wysłany: 2017-07-23, 11:30   

Źle zespawane sylwetki. Mi, chyba w Kolibkach, w tym roku muflon spadł, a "nóżka" została na belce. :nerwy:
_________________
Daystate Mk3+ DOT FPP
 
 
MASZOT 
Administrator
Tomek


Wiek: 51
Dołączył: 03 Lut 2014
Posty: 2401
Skąd: Stargard
Wysłany: 2017-07-23, 12:45   

Figurki, sylwetki - to tylko kwestia techniczna i na pewno do perfekcyjnego ogarnięcia.
Mi chodzi o sama widowiskowość konkurencji. Wiadomo, FT/HFT ma swoje wymogi i wypada rozgrywać je w terenie. Sylwetki są natomiast bardzo widowiskowe. Warunek - system ich ustawiania i mocowania do stojaków musi być (z usprawnieniami) taki jak teraz, czyli sylwetka ustawiona na półce i przymocowana na lince. Tu chodzi o sam efekt trafienia i tego jak one fantastycznie fruwają po trafieniu.
_________________

Wszyscy wiedzą, że są rzeczy niemożliwe do zrobienia, aż znajdzie się taki, co o tym nie wie i je czyni.
 
 
sindbad 
Darek


Dołączył: 04 Paź 2014
Posty: 15
Skąd: Głogów
Wysłany: 2017-08-05, 19:26   

krystianzach pisałem o o torze hft ;-)
_________________
..kto nie szanuje własnej armii, będzie musiał szanować obcą.
DGST LOK HFT Beaver
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wsparcie dla forum zapewnia Speed Computer Service, kontakt: sklep@scs.szczecin.pl